Kategoria: Zajęcia plastyczne dla młodzieży
-
Jesienny liść w stylu doodle art – pomysły na zajęcia plastyczne dla dzieci
Szukając prostego pomysłu na odprężającą pracę plastyczną dla dzieci, wybrałam własnoręcznie narysowaną jesienną kolorowankę w stylu doodle art.
-
Neurografika – pomysły na zajęcia plastyczne dla dzieci
Z terminem neurografika spotkałam się przypadkiem. Jednak z czasem tego typu ilustracje stały się dla nas źródłem wielu inspiracji do prac plastycznych. Tu zobaczycie nasze początki.
-
Zbieramy pomysły na świąteczne prezenty DIY dla najbliższych i nauczycieli
Koniec grudnia to czas, gdy częściej myślimy o wartościowych dla nas ludziach. Często szukamy również sposobu na pokazanie im, jak bardzo są dla nas cenni. Na taką chwilę celebracji tych społecznych relacji zbierzemy tu kilka pomysłów na prezenty w stylu zrób to sam, możliwych do wykonania przez przedszkolaka, czy młodego uczniaka.
-
Choinka ekologiczna z surowców wtórnych – upcycling w rękach dziecka
Grudzień to czas tworzenia świątecznych dekoracji. Temat przewodnim – choinka ekologiczna wykonana z surowców wtórnych. Nam wpadł w oko jeden z odcinków Przetwórców, pokazujący lampy z nakrętek i trytek, czyli opasek samozaciskowych. A efekty sami zobaczcie 😉
-
Pisanki wielkanocne z papier mache
Balonowe pisanki wielkanocne z recyklingu papieru? Dlaczego nie!
Trochę gazet, trochę mąki i inwencji twórczej…. i mamy coś takiego 😉
-
Wielkanocny wianek w kształcie jajka
W tym tygodniu będziemy obchodzić Święta Wielkiej Nocy. Choć zimy prawie nie było, wczesny termin Świąt nie sprzyja ciepłej, wiosennej atmosferze. Brakuje nam świeżych listków na drzewach, kwiatów na trawnikach, i tego ożywczego powiewu. Nie pozostaje nic innego, jak dodać sobie ciepła dodatkami.
Stąd nasz dzisiejszy pomysł, czyli wielkanocny wianek z kolorowych nici i kwiatów.
-
Ptaki z papier mache
Ptasi przyjaciele to pomysł na zajęcia plastyczne dla dzieci na każdą porę roku: zimą dla ożywienia otoczenia, wiosną dla budzącej się przyrody, latem jako pamiątka z barwnych wakacji, a jesienią jako przejaw ptasiej migracji. U nas natomiast, ptaki powstały jako obraz zdrowia, które chcielibyśmy przywitać w czasie trudnych dni choroby.
-
Barwne gąsienice ze strąków 'akacji’
Ostatnie dni to typowa plucha. Ciągle pada, chmury, a córka pyta, kiedy będzie świecić słońce. po suchym lecie zabrakło miejsca dla polskiej złotej jesieni. Szkoda.
Wieczory umilają nam jednak gry, suszone jabłka, farby i Dary Natury – wszelkiego rodzaju naturalne materiały, które można wykorzystać do prac plastycznych dla dzieci.
Dziś, pomysł na kolorowe owady ze strąków robinii akacjowej, często nazywanej u nas po prostu akacją.
-
Skrzydlaki klonu zaczarowane w tęczowe owady
W tym roku owoce klonu cieszą się u nas wyjątkowym powodzeniem. Są niezgłębioną skarbnicą pomysłów, choć wyglądają tak niepozornie. Muchy, ważki, motyle, wielobarwne owady i helikoptery. A na dodatek podobno są jadalne.
-
Czarno-białe muchy na Halloween
W tym roku postanowiliśmy ponownie wykorzystać Halloween jako temat do prac plastycznych dla dzieci. Tym bardziej, że ostatnimi czasy motyw owadów i robaków stał się bardzo popularny.
Były już stwory z żołędzi i kasztanów, były owady z jesiennych liści i strąków, a dziś – muchy z nasion klonu jaworu. Utrzymując się w świątecznej atmosferze – czarno-białe.
-
Niesamowite owady z zakręconych strąków glediczji
Jesień jest moją trzecią ulubioną porą roku. Mimo chłodu ma przecież trochę zalet. A są nimi kolory! Gra świateł i barw w słoneczne dni, żółcienie, pomarańcze, czerwienie i brązy przeplatane głęboką zielenią. Magia.
A wracając na ziemię, jesienią dojrzewają ciekawe owoce i nasiona. Wiele z nich można wykorzystać do zabaw plastycznych dla dzieci. Nietypowym (chyba) przykładem są strąki glediczji trójcierniowej. Jesienne słońce nadaje im pięknej, brązowej barwy, a poskręcana natura – charakteru.
-
Kolorowe rybki z jesiennych liści
Jak zapowiedziałam we wcześniejszym poście, dziś kolejny pomysł na wykorzystanie jesiennych liści w pracach plastycznych dla dzieci. Tym razem tworzymy obrazy z rybkami w roli głównej.
Ponownie malujemy wysuszone już liście. Ich płaska powierzchnia jest dla dzieci łatwiejszym podłożem do malowania farbami.
-
Kolorowe owady z suszonych liści
Dzieci tak szybko rosną. Jeszcze niedawno mazały po kartkach swoimi pierwszymi kredkami, a dziś szukają wyzwań. Dobrze, że przynajmniej ściany oszczędzają… Podsuwam im jednak nietypowe podobrazia dla ich dzieł. Dziś – wysuszone liście, na których powstaną kolorowe robaczki.
-
Maski z papier mache na Halloween lub karnawał
Dzieciaki przebieraki uwielbiają maskarady. Nasze latorośle zapewne nie odbiegają w tym temacie zbytnio od normy 😉
Tak dla zabawy postanowiliśmy coś w tym kierunku zrobić. Tym razem padło na maski. Stroje karnawałowe to jedno, a tajemnicze ukrycie własnej twarzy to zupełnie coś innego! Na dodatek maskami można bawić się cały rok, choćby latem na wycieczce. Albo w przedszkolu grając w berka. Cała chmara dzieciaków grała w berka, gdy Daniel wziął swoją maskę do przedszkola. A zakładał ją każdy, kto akurat gonił 😉
-
Malowane kamienie
Nadszedł czas na wypróbowanie nowego materiału do prac plastycznych. Choć słowo 'nowe’ nie do końca do niego pasuje.
Chodzi o kamienie. Te kolorowe, poprzetykane różnymi wtrąceniami i żyłkami, jak i te bardziej jednorodne, białe lub szare. Na pewno w miarę gładkie.