Kategoria: Papier
-
Neurografika – pomysły na zajęcia plastyczne dla dzieci
Z terminem neurografika spotkałam się przypadkiem. Jednak z czasem tego typu ilustracje stały się dla nas źródłem wielu inspiracji do prac plastycznych. Tu zobaczycie nasze początki.
-
Palma kokosowa z rolki po papierze toaletowym
Dbałość o środowisko to także nowe nasadzenia drzew i krzewów. Tylko nie zawsze możemy się wybrać w plener z łopatą i nową sadzonką. Alternatywa? Drzewka z papieru. Dziś będzie to pomysł na palmę kokosową, lecz możliwości jest niemal nieskończoność.
-
Garaż dla dzieci – zabawki z kartonu cz. 1
Zaczynamy doniesienia z placu budowy. Dla naszych fanów motoryzacji przygotowujemy coś, co w długie zimowe wieczory pozwoli im odnaleźć chwilę szaleństwa, a nam pozwoli nieco odetchnąć. Będzie to garaż. Sporych rozmiarów zabawka wykonana z materiałów pochodzących z recyklingu. Bo dlaczego nie?
-
Kwiaty z papieru od przedszkolaka
Szukając prostych pomysłów do zabaw plastycznych z dziećmi już nie raz sięgaliśmy po motywy kwiatowe. Raz prostsze, a raz trudniejsze. Ten pomysł należy do tych prostszych, z którymi poradzą sobie najmłodsze nawet dzieci.
-
Serduszkowe wyklejanki
Wycinanki i wyklejanki to świetna zabawa dla wielu dzieciaków. Szaleństwo kolorów, różnych papierków, oraz rozgardiasz wokół nożyczek, stołu, krzesła i małego artysty!
Na takie okazje sprytne głowy stworzyły dziurkacze ozdobne, wśród których ważne miejsce zajęły te z motywem serca.
I taki właśnie weźmiemy dziś na warsztat.
-
Ozdobne wycinanki – karbowanki
Dałam się skusić na zakup zestawu kreatywnych nożyczek do wycinania papieru we wzorki. Komplet nie drogi, bo całe 11 zł, więc nawet jeśli miałby niedociągnięcia, to dzieci na pewno się pobawią.
-
Laurka dla Taty wielką czcionką
Bawimy się w wycinanki przed Dniem Ojca 😉 W tym roku prezent dla Taty to laurka do postawienia na biurko w pracy lub szafkę. Schemat ten można przenieść także na inne okazje, dając Tacie niepowtarzalny i oryginalny prezent na urodziny, imieniny, czy w związku z jakimś sukcesem zawodowym lub prywatnym. Albo bez okazji 😉 Takie są najlepsze!
-
Kurczak z papieru
Dzisiejsza propozycja zabawy plastycznej dla dziecka to kurczak z papieru, wykonany z kolorowego papieru w formie pisanki wielkanocnej. Takie słodkie kurczaczki świetnie sprawdzą się w roli dekoracji świątecznego stołu, ale my znamy lepsze zastosowanie. Teatrzyk!
-
Walentynkowy recykling kartonu
Szukając inspiracji do nowych zabaw plastycznych znalazłam w sieci wiele ciekawych dzieł wykonanych przez dojrzałych już artystów. Łączył je sposób wykorzystywania kartonu w tworzeniu obrazu. Kartonu przynajmniej trójwarstwowego. Portrety i sceny pojawiały się przed widzami dzięki wyłaniającej się spod płaskiej warstwy tektury fragmentów tektury falistej.
Dlaczego by nie przenieść tego pomysłu do pracowni plastycznej dzieci?
-
Dziurkacz ozdobny z motywem gwiazdy /Crelando, Lidl/
Ze względu na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia niedawno w Lidlu pojawiły się ciekawe artykuły plastyczne dla dzieci i dorosłych. Wybór był spory, a ze względu na moje zainteresowania, od wielu rzeczy nie mogłam oderwać oczu. Między innymi pojawiły się również dziurkacze ozdobne do precyzyjnego wycinania motywów: z gwiazdą, motylem i sercem. W taki właśnie sposób w naszym domu pojawił się pierwszy dziurkacz dekoracyjny.
-
Dekoracje na Halloween – wiszące dynie z papieru
Przygotowania do Halloween wrą pełną parą 😉 Przesadzam. Jednak warto ten czas wykorzystać do tematycznych zabaw. Tym razem wykonaliśmy dynie z papieru: wiszące i na patyczkach.
-
Wyklejanki z konfetti – domowy recykling papieru
Dziś zaproponuję Wam kolejną zabawę plastyczną dla dzieci. Łączy ona ze sobą kreatywność, jaką mogą wykazać się dzieci, z świetnym ćwiczeniem napięcia mięśniowego dziecięcych rączek. Piszę tu o samodzielnie wykonanemu konfetti i tworzeniu z jego pomocą kolorowych ilustracji.
-
Wydzieranki, wyklejanki z papieru kolorowego
Wydzieranki i wyklejanki to świetny sposób na urozmaicenie ćwiczeń grafomotorycznych dziecka. Choć ja niekoniecznie przepadam za bałaganem towarzyszącym tej zabawie, rwanie papieru wzmacnia mięśnie dłoni, a wyklejanie określonych kształtów – koncentrację.
-
Drugie życie kolorowanek
Kolorowanki są idealnym wstępem do kształtowania dziecięcej kreatywności. Mimo, że dziecko jeszcze samo nie kreśli postaci, może już kształtować przestrzeń kolorem. Z czasem samo zaczyna przedstawiać swoje myśli. Życie kolorowanki dla dziecka wydaje się być krótkie. Kartka pokolorowana i wywieszona w dziecięcej galeryjce. Nic bardziej mylnego. Gdy maluch już wszystkim najbliższym pochwali się swoim najnowszym dziełem, można wykorzystać je jako surowiec do dalszej zabawy. Układanka Najprostszym sposobem na ponowne wykorzystanie kolorowanki jest jej pocięcie na mniejsze fragmenty i stworzenie układanki. Pomysł ten może przypaść do gustu mniejszym dzieciom, które chętnie…