Wydzieranki, wyklejanki z papieru kolorowego

Wydzieranki i wyklejanki to świetny sposób na urozmaicenie ćwiczeń grafomotorycznych dziecka. Choć ja niekoniecznie przepadam za bałaganem towarzyszącym tej zabawie, rwanie papieru wzmacnia mięśnie dłoni, a wyklejanie określonych kształtów – koncentrację.

Dla dzieci natomiast każda możliwość rwania papieru i dokonywania dzieła zniszczenia to wspaniały sposób na zabawę 😉 Radosne spojrzenia i uśmiechy od ucha do ucha długo nie znikają z twarzy naszych pociech, gdy tylko mogą rozprawić się z papierem siłowo.

Trzeba przyznać, że jeszcze parę miesięcy temu córeczka miała problem, gdy chodziło o rwanie papieru. Nadal małe kształty, bądź wyrwanie określonego elementu z gazety, stanowią dla niej problem. Starszy syn radzi sobie znacznie lepiej, ale i tak przydadzą się dalsze ćwiczenia precyzji ruchów.

Jak wykonać taką wydzierankę, wyklejankę?

Z mniejszymi dziećmi papier drzemy wspólnie na kawałki. Starsze dzieci, bądź maluchy, które nabrały już w swych małych rączkach sprawności, mogą zając się wydzieraniem samodzielnie.

Wyklejanie jest dowolne. Tu działa koncepcja dziecka, tak jak w przypadku kolorowanek. Można dziecku jednak zasugerować wybór kolorystyki, czy dodanie do wyklejanki pewnych elementów.

Wydzieranki dla dzieci z papieru kolorowego - zajęcia plastyczne dla dzieci

Wydzieranka z papieru kolorowego stworzona na podstawie jednej z naszych kolorowanek

Wzorów do wyklejania możecie szukać w dziale kolorowanek dla dzieci.

Nie zniechęcajcie się, jeśli dziecko nie chce wyklejać określonych wzorów. Nie zawsze mamy ochotę na precyzyjne prace. Dzieci również mają do tego prawo. Improwizacja własna jest równie wartościowa dla ćwiczenia dziecięcych dłoni, a chwile radości, wręcz bezcenne.

Leave a Comment