Ukryty obrazek – bałwan – dodawanie i odejmowanie w zakresie 30

Zima nie przyprószyła nam jeszcze śniegiem, dzieciom jednak marzą się saneczki i lepienie bałwanów. Szkoda, że na razie zamiast sanek mają do dyspozycji tylko rowery.

Zamiast śniegu na dworze, ponownie wykorzystujemy motyw śnieżnego bałwana, tym razem do przygotowania obrazka ukrytego pod wynikami działań matematycznych. Kolorowy rysunek ujawnia się dzieciom dopiero po wykonaniu wszystkich działań matematycznych, oraz odnalezieniu na planszy wszystkich wyników działań.

Odkoduj ukryty obrazek
dodawanie i odejmowanie w zakresie 30

Najlepszą metodą, przynajmniej moim zdaniem, na rozwiązanie tego typu zadań, jest odszukiwanie wyników działań według kolejności działań. Odszukiwanie wyników z obrazka może się zakończyć pominięciem części działań, co niektórym dzieciakom się zdarza ;( I obrazek nie wychodzi.

Jakiś czas temu zdecydowałam się przygotować angielską wersję naszej strony z pomocami dydaktycznymi dla dzieci. Pod tym adresem znajdziecie karty pracy z matematyki z opisem w języku angielskim.

Some time ago I decided to prepare an English version of our website with teaching aids for kids. At this address you will find printable math worksheets for kids with descriptions in English.

Leave a Comment