Szlaczki dla przedszkolaków 6

Jako temat przewodni dzisiejszych szlaczków dla przedszkolaków wracają wszelkiego rodzaju pętelki. Mniejsze, większe, a nawet całkiem nieźle zagęszczone. W sam raz do ćwiczeń takich literek jak f, j, g, czy y.

Podobnie jak cała seria, dzisiejsza karta pracy dla przedszkolaków jest przygotowana w dużej liniaturze. Szlaczki są słusznych rozmiarów, dzięki czemu łatwiej jest je wykonywać młodszym dzieciom.

Dla urozmaicenia, po dość ciężkich ostatnich pętelkach, na karcie pracy znalazły dla siebie miejsce także całkiem urocze motylki. W formie szlaczka obrazkowego, jak i małej kolorowanki.

Kolorowe szlaczki

W ramach urozmaicenia ćwiczenia, możecie dzieciom zaproponować dodatkowy element zabawy. Niech dzieci potraktują kartę pracy jako kolorowankę. I nie chodzi tu jedynie o pokolorowanie motylka, ale i wszelkich pętelek, tworząc kolorowy wzór.

Duże szlaczki do druku

Pamiętajcie, że poza szlaczkami dla dzieci znajdziecie wiele alternatyw do ćwiczeń motoryki małej, jak choćby rysowanie po śladzie obrazków, kolorowanie, czy nawet lepienie z plasteliny. Szczególnie chłopcy mogą być zainteresowani innymi formami szlifowania umiejętności kaligraficznych.

Jakiś czas temu zdecydowałam się przygotować angielską wersję naszej strony z pomocami dydaktycznymi dla dzieci. Pod tym adresem znajdziecie slaczki dla dzieci do druku z opisem w języku angielskim.

Some time ago I decided to prepare an English version of our website with teaching aids for kids. At this address you will find printable tracing lines worksheets for kids with descriptions in English.

Leave a Comment