Szlaczki dla przedszkolaków 5

Dzisiejsza edycja szlaczków dla przedszkolaków to zabawa w rysowanie po śladzie fal i pętelek. Kształty te całkiem nieźle nawiązują tematycznie do środowiska wodnego, więc na jednej wersji ćwiczenia umieściłam małą kolorowankę żółwia morskiego.

Ponownie szlaczki umieściłam w dużej liniaturze. Wyraźny ślad do rysowania, oraz duże rozmiary elementów są łatwiejsze do odwzorowania dla młodszych dzieci. Ale nie wykluczam możliwości ćwiczenia z tymi szlaczkami także innej grupie osób. Osób z problemami motoryki małej. A takie zdarzają się w każdym wieku.

Razem z wydrukowanym ćwiczeniem proponuję dać dzieciom grubsze narzędzia do pisania, np. pisaki, ewentualnie kredki. Grubsza kreska maskuje drobne niedociągnięcia w prowadzeniu pisaka, dlatego dzieciom bardziej podoba się efekt ich pracy.

Pamiętajcie, liczą się chęci! Nie idealna kreska, o którą tak trudno. Chwalimy za podejmowane próby, niekoniecznie za wynik!

Duże szlaczki do druku

W tym przypadku przygotowałam dwie wersje tego ćwiczenia grafomotorycznego. Pierwsza wersja to czyste szlaczki, czasem lepiej sprawdzające się u dzieci z obniżoną koncentracją. Druga wersja zawiera małą kolorowankę z żółwiem morskim, który przyszedł mi na myśl podczas rysowania tych fal i pętelek. Do wyboru, do koloru, wybierzcie wersję, która bardziej odpowiada potrzebom Waszego dziecka.

Pamiętajcie, że poza szlaczkami dla dzieci znajdziecie wiele alternatyw do ćwiczeń motoryki małej, jak choćby rysowanie po śladzie obrazków, kolorowanie, czy nawet lepienie z plasteliny. Szczególnie chłopcy mogą być zainteresowani innymi formami szlifowania umiejętności kaligraficznych.

Jakiś czas temu zdecydowałam się przygotować angielską wersję naszej strony z pomocami dydaktycznymi dla dzieci. Pod tym adresem znajdziecie slaczki dla dzieci do druku z opisem w języku angielskim.

Some time ago I decided to prepare an English version of our website with teaching aids for kids. At this address you will find printable tracing lines worksheets for kids with descriptions in English.

Leave a Comment