Szlaczki dla przedszkolaków 4

Dzisiejsze szlaczki dla przedszkolaków to seria linii prostych i lekkich łuków, narysowana w dużej liniaturze. Stosunkowo prosta do rysowania po śladzie. Niezbyt skomplikowana dla dzieci rozpoczynających ćwiczenia z szlaczkami.

W pierwszej części karty pracy przygotowałam dla dzieci dwa rzędy prostych figur geometrycznych, takich jak kwadraty, krzyżyki i trójkąty. Są one najczęściej już dobrze znane dzieciom, a zatem i dobrze rozpoznawalne. A znajome kształty lepiej się rysuje.

Do pracy z tą serią szlaczków warto wykorzystać „grube” artykuły piśmiennicze, czyli kredki lub mazaki. Z naszymi dziećmi najlepiej pracowało nam się właśnie z mazakami. Dzięki nim mniej były widoczne wszelkie małe zachwiania w prowadzeniu pisaka. Flamastry są też znacznie łatwiejsze w obsłudze. Same plusy.

Duże szlaczki do druku

Rysowanie prostych linii wydawać by się mogło proste i przyjemne, jednak czasem wydaje mi się znacznie trudniejsze niż rysowanie pętli i łuków. Dlatego pamiętajcie o nagradzaniu dzieci za chęci i wytrwałość w rysowaniu po śladzie, a nie rezultat ćwiczenia. Czasem dzieci są zbyt krytyczne wobec siebie, przez co nie chcą wykonywać ćwiczeń, które sprawiają im problemy. Pomóżmy im zrozumieć, że o idealne rysunki jest bardzo trudno, a liczą się postępy dokonywane przy każdym kolejnym ćwiczeniu.

Jakiś czas temu zdecydowałam się przygotować angielską wersję naszej strony z pomocami dydaktycznymi dla dzieci. Pod tym adresem znajdziecie slaczki dla dzieci do druku z opisem w języku angielskim.

Some time ago I decided to prepare an English version of our website with teaching aids for kids. At this address you will find printable tracing lines worksheets for kids with descriptions in English.

Leave a Comment