Szlaczki dla przedszkolaków 3

Oto kolejna partia szlaczków dla dzieci. Sporo prostych linii w dużej liniaturze. W sam raz dla młodszych dzieci, które dopiero rozpoczynają ćwiczenia grafomotoryczne.

Proste wzory, wyraźne linie i duże szlaczki ułatwiają rysowanie po śladzie młodszym dzieciom, lub osobom zmagającym się z zaburzeniami motoryki małej. Dlatego proponuję potraktować te karty pracy jako wstęp do nauki pisania. Ćwiczenia, które pomogą opanować lekkie prowadzenie pióra, dzięki czemu ręka nie będzie się nazbyt męczyć.

Do rysowania po śladzie szlaczków proponuję wykorzystać kolorowe kredki lub flamastry. Im narzędzie piśmiennicze jest cieńsze, tym bardziej widoczne są zachwiania w prowadzeniu linii przez dziecko. A to może zniechęcać do dalszej pracy.

Duże szlaczki do druku

Rysowanie prostych linii wydawać by się mogło proste i przyjemne, jednak czasem wydaje mi się znacznie trudniejsze niż rysowanie pętli i łuków. Dlatego pamiętajcie o nagradzaniu dzieci za chęci i wytrwałość w rysowaniu po śladzie, a nie rezultat ćwiczenia. Czasem dzieci są zbyt krytyczne wobec siebie, przez co nie chcą wykonywać ćwiczeń, które sprawiają im problemy. Pomóżmy im zrozumieć, że o idealne rysunki jest bardzo trudno, a liczą się postępy dokonywane przy każdym kolejnym ćwiczeniu.

Jakiś czas temu zdecydowałam się przygotować angielską wersję naszej strony z pomocami dydaktycznymi dla dzieci. Pod tym adresem znajdziecie slaczki dla dzieci do druku z opisem w języku angielskim.

Some time ago I decided to prepare an English version of our website with teaching aids for kids. At this address you will find printable tracing lines worksheets for kids with descriptions in English.

Leave a Comment