Szlaczki dla przedszkolaków 2

Kolejny raz przygotowałam dla dzieci ćwiczenie grafomotoryczne. Tym razem możecie pobrać i wydrukować duże szlaczki dla dzieci przygotowujące do nauki pisania. Trochę zawijasów i łuków, które pomogą w pisaniu kształtnych literek.

Narysowane szlaczki są duże, a wyraźne linie ułatwiają śledzenie wzoru przez młodsze dzieci. Możecie je wykorzystać jako szlaczki dla przedszkolaków, jak i uczniów klas pierwszych.

Dzięki ćwiczeniom w rysowaniu po śladzie szlaczków, dzieci uczą się kontroli nad swoją ręką i pisakiem. Pracują nad rozwijaniem mięśni dłoni i ręki, oraz ich kontrolą, wykonywaniem płynnych ruchów, dzięki czemu pisanie nie będzie zbyt męczące.

Duże szlaczki do druku

Pamiętajcie jednak, że na wczesnym etapie, podczas ćwiczeń przygotowujących do nauki pisania, bardzo ważne jest chwalenie dziecka za wysiłek włożony w ćwiczenie. W końcu dzieci dopiero zaczynają pracę nad swoją grafomotoryką. A i niejeden dorosły miałby problem z pięknym prowadzeniem pisaka po śladzie. Skupcie się na kolejnych postępach, nie na brakach. Nauka pisania dla większości dzieci jest wymagająca.

Jeśli Wasze dziecko nie przepada za zwykłymi szlaczkami, możecie zaproponować mu rysowanie po śladzie obrazków. One także doskonale spełnią swoją rolę.

Jakiś czas temu zdecydowałam się przygotować angielską wersję naszej strony z pomocami dydaktycznymi dla dzieci. Pod tym adresem znajdziecie slaczki dla dzieci do druku z opisem w języku angielskim.

Some time ago I decided to prepare an English version of our website with teaching aids for kids. At this address you will find printable tracing lines worksheets for kids with descriptions in English.

Leave a Comment