Szlaczki dla przedszkolaków 1

Dziś będziemy ćwiczyć rysowanie po śladzie linii prostych i łamanych. Wydawać by się mogło, że jest to jedno z najprostszych zadań. Jednak niewiele znam osób, którym ręka nie zadrży podczas rysowania linii prostych. Sama mam z tym problem, choć lubię rysować.

Ćwiczenie to dedykuję dzieciom rozpoczynającym swoją przygodę z szlaczkami. Możemy uznać, że są to szlaczki dla przedszkolaków. Duża liniatura oraz wyraźna kreska są łatwiejsze do śledzenia dla mniej wprawnych dzieci. Jeśli Wasze dziecko opanowało już podstawy chwyt kredki lub ołówka, i jest chętne do pracy z szlaczkami dla dzieci, możecie zaproponować mu dzisiejsze zadanie. Jeśli jednak nie ma opanowanych jeszcze tych umiejętności, możecie poczekać, proponując mu inne zabawy, które odpowiednio przygotuje je do nauki pisania.

Pamiętajcie, liczą się chęci! Nie idealna kreska, o którą tak trudno. Chwalimy za podejmowane próby, niekoniecznie za wynik!

Duże szlaczki do druku

Dzieciaki różnie podchodzą do ćwiczeń grafomotorycznych. Jedne zachęci dodatkowa kolorowanka na karcie pracy, inne będzie ona zbyt rozpraszała, by dziecko mogło się skupić na wykonaniu zadania. Dlatego proponuję Wam dwie formy tego zadania. Sami wybierzcie, która będzie bardziej odpowiednia dla Waszego malucha.

Pamiętajcie, że poza szlaczkami dla dzieci znajdziecie wiele alternatyw do ćwiczeń motoryki małej, jak choćby rysowanie po śladzie obrazków, kolorowanie, czy nawet lepienie z plasteliny. Szczególnie chłopcy mogą być zainteresowani innymi formami szlifowania umiejętności kaligraficznych.

Jakiś czas temu zdecydowałam się przygotować angielską wersję naszej strony z pomocami dydaktycznymi dla dzieci. Pod tym adresem znajdziecie slaczki dla dzieci do druku z opisem w języku angielskim.

Some time ago I decided to prepare an English version of our website with teaching aids for kids. At this address you will find printable tracing lines worksheets for kids with descriptions in English.

Leave a Comment