Szlaczki dla dzieci – pętle i pętelki

Rysowania pętelek ciąg dalszy. Dzisiaj przygotowałam kolejną kartę pracy zawierającą szlaczki dla dzieci z zapętlonymi liniami. A wszystkie one pozbawione są liniatury. Tak dla odmiany.

Rysowanie po śladzie zakręconych kształtów jest przydatnym ćwiczeniem przygotowującym do nauki pisania wielu literek. Zarówno z pętelkami na dole, np. 'j’ czy 'g’, jak i górną pętelką, jak choćby 'f’. Na początkowym etapie nauki nie muszą to jednak być ćwiczenia w liniaturze. Kształtowanie umiejętności wodzenia pisakiem za wzrokiem może odbywać się na wielu poziomach i przy wykorzystaniu różnorodnych ćwiczeń. Kolorowania, rysowania po śladzie obrazków, czy właśnie mniej lub bardziej typowych szlaczków dla dzieci.

Rysowanie po śladzie dla przedszkolaków

Szlaczki bez liniatury mogą okazać się ułatwieniem dla niektórych dzieci, na etapie przejścia właśnie od kolorowania i rysowania, do tradycyjnych szlaczków. Nie ma tu takiej presji, by wszystkie pętle i fale pięknie mieściły się w wyznaczonym torze, nadal jednak dzieci ćwiczą umiejętność pisania kształtów literopodobnych.

Jakiś czas temu zdecydowałam się przygotować angielską wersję naszej strony z pomocami dydaktycznymi dla dzieci. Pod tym adresem znajdziecie slaczki dla dzieci do druku z opisem w języku angielskim.

Some time ago I decided to prepare an English version of our website with teaching aids for kids. At this address you will find printable tracing lines worksheets for kids with descriptions in English.

Leave a Comment