Szlaczki dla dzieci – nieregularne fale

Były już pętle. Były już pętelki. Tym razem pobawimy się w fale, czy też górki, pagórki i dołki. Nieco prostszą formę krzywych szlaczków dla dzieci.

Rysowanie po śladzie szlaczków jest ćwiczeniem bardzo często wykorzystywanym podczas przygotowań do nauki pisania. Jednak nie dla każdego dziecka przejście od rysowania i kolorowania do rysowania po śladzie w liniaturze jest bezproblemowe. W takich przypadkach można zaproponować dzieciom więcej ciekawych ćwiczeń kształtujących motorykę małą, choćby lepienie figurek z plasteliny, rysowanie po śladzie obrazków lub właśnie szlaczki bez liniatury.

Rysowanie po śladzie dla przedszkolaków

Tego typu rysowanie po śladzie literopodobnych szlaczków także wspiera rozwój umiejętności podążania ręki za wzrokiem, lecz wymaga mniej perfekcjonizmu. Daje więcej swobody.

Jakiś czas temu zdecydowałam się przygotować angielską wersję naszej strony z pomocami dydaktycznymi dla dzieci. Pod tym adresem znajdziecie slaczki dla dzieci do druku z opisem w języku angielskim.

Some time ago I decided to prepare an English version of our website with teaching aids for kids. At this address you will find printable tracing lines worksheets for kids with descriptions in English.

Leave a Comment