Szlaczki dla dzieci młodszych 3 – serca i serduszka

Temat Walentynek co roku wraca jak bumerang. Nic dziwnego, że podobnie było i tym razem. Nawet jeśli sami za tym komercyjnym świętem nie przepadamy, same symbole są tak szeroko rozpowszechnione w otaczającej nas rzeczywistości, że nie umykają uwadze dzieci. Można je wykorzystać do wyrażania uczuć nie tylko w Walentynki, ale i bez specjalnej okazji.

Będąc na fali, postanowiłam wykorzystać symbol serca do przygotowania karty pracy dla dzieci z szlaczkami do rysowania po śladzie. Taka prosta i przyjemna zabawa, z którą poradzą sobie przedszkolaki. Najpierw ćwiczymy rysowanie połówek serc, a później serduszka w różnym układzie.

Sam kształt serca można uznać za kształt literopodobny. Może przywodzić na myśl literę C i S, oraz cyfry 2, 3, a nawet 8. Dlatego nieco bardziej niż pozostałe szlaczki obrazkowe, ten konkretny szlaczek dla dzieci może być użyteczny na etapie przygotowywania do nauki pisania.

Szlaczki obrazkowe z serduszek do druku

Jakiś czas temu zdecydowałam się przygotować angielską wersję naszej strony z pomocami dydaktycznymi dla dzieci. Pod tym adresem znajdziecie slaczki dla dzieci do druku z opisem w języku angielskim.

Some time ago I decided to prepare an English version of our website with teaching aids for kids. At this address you will find printable tracing lines worksheets for kids with descriptions in English.

4 Thoughts to “Szlaczki dla dzieci młodszych 3 – serca i serduszka”

 1. Andrzej-Dziadek

  Wydaje się super. Zobaczymy jak uda się z ćwiczeniem wnuka.

 2. Beata

  Super pomoce do pracy z dzieckiem!

 3. Aleksandra

  Córka bardzo zadowolona i chętna do pracy. 🙂

  Pozdrawiamy

Leave a Comment