Śnieg – pogoda śnieżna – kolorowanki dla dzieci

Śniegiem, być może, niedługo sypnie. Dziś pokazujemy Wam naszą pierwszą chmurkę sypiącą śniegiem. Całkiem rozmarzoną chmurkę w postaci prostej kolorowanki. Ta urocza chmurka wygląda, jakby właśnie śniła o białych zimowych krajobrazach, a jej śnieżne płatki delikatnie opadają na ziemię, tworząc magiczną scenerię.

Ta kolorowanka jest idealna na zimowe wieczory, kiedy za oknem pada śnieg i mamy ochotę zaszyć się w ciepłym kąciku z kredkami i herbatą. Dzieci mogą bawić się kolorami, używając odcieni błękitu, bieli i srebra, aby oddać zimowy nastrój. Śnieżne płatki mogą być udekorowane brokatem, aby dodać im blasku i sprawić, że ta śnieżna chmurka będzie wyglądała jeszcze bardziej bajkowo.

Rozmarzona chmura sypiąca śniegiem to także świetna okazja do rozmów o zimie, o tym, jak powstaje śnieg, i o zabawach, które możemy uprawiać na śniegu – od lepienia bałwana po jazdę na sankach. Może Wasze dzieci zechcą dodać do obrazka bałwanka, świąteczne drzewko lub dzieci bawiące się w śniegu? Wyobraźnia nie zna granic!

Zapraszam Was do wydrukowania kolorowanki, być może z całą serią naszych chmurek pogodowych, i stworzenia własnych barwnych ilustracji.

Kolorowanki pogodowe do wydrukowania

Jakiś czas temu zdecydowałam się przygotować angielską wersję naszej strony z pomocami dydaktycznymi dla dzieci. Pod tym adresem znajdziecie kolorowanki dla dzieci z opisem w języku angielskim.

Some time ago I decided to prepare an English version of our website with teaching aids for kids. At this address you will find printable coloring pages for kids with descriptions in English.

Leave a Comment