Serce z papier mache

Przygotowaliśmy już formy z papier mache w kształcie serca, teraz czas na ich dekorację. W tym wpisie proponujemy farby plakatowe oraz wytłaczanki do jaj, z których przygotujemy ozdoby: kwiatki, kapelusze, bądź inne ciekawostki.

DIY serce z papier mache, laurki, prezenty i inne pomysły na zabawy plastyczne dla dzieci

Serca z papier mache – pomysł na Walentynkę, a praktycznie (w tym roku) laurka na Dzień Babci i Dzień Dziadka

Serce to symbol powszechnie kojarzony z okazywaniem cieplejszych uczuć, miłości i przyjaźni. Choć jego graficzny symbol niewiele przypomina kształt organu (wywodzi się z kształtu liści bluszczu), nieźle sprawdza się jako prezent.

We wcześniejszym wpisie znajdziecie sposób na wykonanie foremek w kształcie serca z masy papierowej papier mache, a tu pomysły na ich wykorzystanie. Każde z dzieci samodzielnie dobrało kolory farb i sposób malowania serduszek. Wykorzystaliśmy farby plakatowe i odrobinę farb brokatowych.

Wiosenne kwiaty z wytłaczanki do jaj w ramach zajęć plastycznych dla dzieci

Wytłaczanki do jaj

Za dekoracje także posłużyły nam materiały z recyklingu, a dokładniej wytłaczanki do jaj. Na zdjęciu obok znajdziecie pomysł na wykonanie kwiatków z dużej wytłaczanki do jaj, ale spokojnie można przygotować je także z tradycyjnych dziesięciopaków. W tych ostatnich znajdziecie też płaskie wieczko, z którego można wyciąć lub wyrwać dowolny kształt. Dzisiejsza propozycja to męski melonik.

Malowanie najlepiej wykonać przed klejeniem. Jako, że klejenie to papier do papieru, wystarczy nam stosowany zazwyczaj klej PVA, czyli klej do drzewa.

DIY serce z papier mache, laurki, prezenty i inne pomysły na zabawy plastyczne dla dzieci

Serca z papier mache – pomysł na Walentynkę, a praktycznie (w tym roku) laurka na Dzień Babci i Dzień Dziadka

Ostatnim etapem jest zamocowanie zawieszki. Można tu wykorzystać gotowe zawieszki do obrazków, bądź tasiemki. Te ostatnie niestety trzeba przykleić czymś solidniejszym niż klej PVA, w naszym przypadku klejem na gorąco z pistoletu. To etap dla dorosłych.

Czekamy na Wasze laurkowe propozycje z papier mache 😉

3 Thoughts to “Serce z papier mache”

  1. Moje serca z masy papierowej papier mache,wiszą u mnie tak , że za każdym razem kiedy na nie spojrzę myślę o chwili w której je dostałam . Wiszą blisko mnie i sprawiają dużo radości . Tak nie wiele trzeba Babci , żeby była szczęśliwa .

    1. Anna Kubczak

      Wasze. Bo dla Babci i Dziadka 😉
      A dzieci planują kolejne dla swoich Pań przedszkolanek.

  2. Serduszek nigdy za wiele , a te serduszka milutkie , leciutkie , i ozdobione miłością . Dziękujemy .

Leave a Comment