Retro auto – rysowanie po śladzie i kolorowanka

Ten klasyczny samochód już wiele lat temu pojawił się u nas jako kolorowanka dla dzieci. Dziś postanowiłam odświeżyć ten rysunek, tworząc z niego obrazek do rysowania po śladzie. Coś dla chłopców i dziewczynek, które lubią zabawę samochodzikami.

Smoki i samochody w naszym domu zawsze należały do bezkonkurencyjnych motywów, tak przy wyborze bajek, kolorowanek, jak i przy okazji różnego rodzaju ćwiczeń i gier. Nic dziwnego, że tak często pojawiały się w naszych tematach.

Tym razem postanowiłam przygotować dla dzieci ćwiczenie grafomotoryczne polegające na rysowaniu po śladzie konturów samochodu, oraz kolorowaniu stworzonej w ten sposób kolorowanki. Do całości ćwiczenia możecie zaproponować dzieciom jednorodne narzędzia, bądź mieszać media. Na przykład kontury wykonać pisakami, a kolor kredkami lub farbami. Im bardziej szczegółowe są rysunki, tym bardziej kieruję się właśnie w kierunku tych trzech artykułów plastycznych. Kolorowe bibuły, czy plastelinę zostawiając na inne okazje.

Zapraszamy do zabawy z motoryzacyjnym motywem.

Retro auto do rysowania po śladzie

Jakiś czas temu zdecydowałam się przygotować angielską wersję naszej strony z pomocami dydaktycznymi dla dzieci. Pod tym adresem znajdziecie ćwiczenia grafomotoryczne z opisem w języku angielskim.

Some time ago I decided to prepare an English version of our website with teaching aids for kids. At this address you will find picture tracing worksheets for kids with descriptions in English.

Leave a Comment