Rekin młot – kolorowanki dla dzieci

Dla zakochanych w morskich stworzeniach dzieci publikujemy dziś kolorowankę rekina młota.

Poznając morską i oceaniczną faunę nie można pominąć słynnego rekina młota. Jego wyjątkowa budowa głowy wyróżnia go na tle innych rekinów. Czemu ona ma służyć? Dlaczego wykształciła się właśnie w taki sposób w toku ewolucji? Odpowiedzi na te, i inne pytania związane z rekinami, warto poszukać w filmach przyrodniczych, czy książkach związanych z tematem.

Kolorowanki morza i oceany – rekin młot

Wracając do kolorowanek morskich…

Wodne motywy w pracach dzieci możemy wykorzystać w czasie poznawania zagadnienia mórz i oceanów, czy też w okresie fascynacji bajkami typu Gdzie jest Nemo. Wiele dzieci wciąga również temat drapieżników. Doskonale sprawdzą się tu rekiny.

Sama kolorowanka może spełnić kilka funkcji. Może dziecku posłużyć jako tradycyjna kolorowanka, ale i jako wyklejanka. Sama lubię wyklejać prace skrawkami bibuły. Ale takimi na prawdę malutkimi. Świetnie wyglądają nałożone na siebie takie malutkie prostokąciki.

Kolorowanka może posłużyć również do stworzenia dioramy oceanicznej. Pokolorowane i wycięte sylwetki morskich stworzeń można umieścić w otchłaniach oceanów.

Wykorzystując wyobraźnię, można znaleźć jeszcze wiele pomysłów na wykorzystanie kolorowanek. Może podzielicie się z nami waszymi pomysłami?

Jakiś czas temu zdecydowałam się przygotować angielską wersję naszej strony z pomocami dydaktycznymi dla dzieci. Pod tym adresem znajdziecie kolorowanki dla dzieci z opisem w języku angielskim.

Some time ago I decided to prepare an English version of our website with teaching aids for kids. At this address you will find printable coloring pages for kids with descriptions in English.

Leave a Comment