Rakieta kosmiczna – rysowanie po śladzie i kolorowanka

Dziś wybieramy się w kosmos! Szalona rakieta kosmiczna zabierze nas w świat gwiazd i obcych planet. W trakcie tej podróży towarzyszyć nam będzie rysunek pękatej rakiety do rysowania po śladzie i kolorowania.

Kosmiczne wędrówki i poszukiwanie kosmicznego życia rozbudza wyobraźnię wielu młodych ludzi. Dla niektórych staje się życiową pasją, a czasem wręcz ścieżką życiową. Dlatego dziś będziemy marzyć z tymi wszystkimi marzycielami, tworząc kolorowe statki kosmiczne buszujące w ogromnej przestrzeni kosmicznej.

Tą rakietę kosmiczną przygotowałam jako kartę pracy dla dzieci do rysowania po śladzie, jako ćwiczenie grafomotoryczne. W zależności od wieku dziecka, oraz jego zdolności manualnych, zadanie możecie wykonać na różne sposoby. Młodsze dzieci mogą wodzić palcem po liniach tworzących kontury rakiety. Starsze dzieci będą miały za zadanie narysowanie linii pisakiem lub kredką. Kolorowanie jest tak na prawdę opcjonalne, ale rysunek może wtedy nabrać głębi. Ukończone dzieło możecie wykorzystać do ozdobienia dziecięcego pokoju.

Rysowanie po śladzie i kolorowanka z rakietą kosmiczną

Jakiś czas temu zdecydowałam się przygotować angielską wersję naszej strony z pomocami dydaktycznymi dla dzieci. Pod tym adresem znajdziecie ćwiczenia grafomotoryczne z opisem w języku angielskim.

Some time ago I decided to prepare an English version of our website with teaching aids for kids. At this address you will find picture tracing worksheets for kids with descriptions in English.

Leave a Comment