Rakieta kosmiczna – łatwe kolorowanki z grubym obrysem

Dziś odlatujemy! W kosmiczną podróż! Przygotowałam nową kolorowankę przedstawiającą dużą rakietą kosmiczną pędzącą wprost w przestworza. Jest to kolorowanka z serii łatwych kolorowanek z grubym obrysem. Możecie ją zaproponować swoim dzieciom, szczególnie jeśli fascynują się kosmosem, bądź pokolorować samodzielnie, korzystając z markerów.

Rakieta kosmiczna to wspaniały motyw, który pobudza wyobraźnię i zachęca do marzeń o podróżach w kosmos. Dzieci mogą wyobrazić sobie, że są astronautami, odkrywającymi odległe planety i gwiazdy, a kolorowanie rakiety pomoże im poczuć się jak prawdziwi odkrywcy. Człowiek jest wiecznym odkrywcą. Podejrzewam więc, że nie tylko Wasze dzieci marzyły o sięgnięciu gwiazd, ale też wielu z Was. Być może oglądając takie produkcje jak Battlestar Galactica, czy Star Trek.

Kosmos w kolorowankach z grubymi liniami

Tą kolorowankę dla dzieci przygotowałam korzystając z pogrubionych linii. Cel jest dwojaki. Z jednej strony, będzie to przyjazne rozwiązanie dla młodszych dzieci, przedszkolaków, lub dzieci mających problem ze wzrokiem. Grube kontury znacznie ułatwiają zrozumienie kształtów i rysunku jako całości. Z drugiej strony, coraz częściej to dorośli wybierają dla siebie kolorowanki, jako odprężającą aktywność po pracy, albo godzinach spędzonych na obowiązkach domowych. I tu grube kontury świetnie współpracują z markerami.

Zapraszam do pobierania tej kolorowanki z mojej strony. Niezależnie, czy będzie to propozycja zabawy dla Waszych dzieci, czy dla Was samych. Cieszcie się malowaniem i tworzeniem własnych, kosmicznych przygód.

Miłego kolorowania!

Jakiś czas temu zdecydowałam się przygotować angielską wersję naszej strony z pomocami dydaktycznymi dla dzieci. Pod tym adresem znajdziecie kolorowanki dla dzieci z opisem w języku angielskim.

Some time ago I decided to prepare an English version of our website with teaching aids for kids. At this address you will find printable coloring pages for kids with descriptions in English.

Leave a Comment