Quizy online – angielski dla dzieci

Język angielski jest jednym z najszerzej używanych języków na świecie. Jest powszechnie używany w Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych, Australii, Nowej Zelandii i jeszcze wielu innych krajach. Nawet, jeśli nie jest językiem ojczystym, jest często wybierany jako drugi język. Nic dziwnego, skoro w tym właśnie języku powstają opracowania naukowe, ogrom filmów i gier, czy tematycznych blogów i vlogów.

Język angielski stał się również drugim językiem naszych dzieci. Uczyli się go w przedszkolu, a później w szkole. Obecnie przykładamy się do jego nauki także w domu, starając się w miarę naszych możliwości utrwalać materiał.

W trakcie nauki okazało się, że nie wszystko jest takie piękne i proste, jak by się mogło tego spodziewać. Nauka języków nie każdemu przychodzi z łatwością. Była problemem dla mnie, i stała się problemem także dla jednego z naszych dzieci. Zaburzenia przetwarzania słuchowego i dysleksja – oto powody. Kto się z nimi boryka, wie o co chodzi.

Nie dajemy jednak za wygraną i szukamy sposobów na przezwyciężenie tych problemów. Pierwszym wyborem stały się fiszki obrazkowe, które podpisujemy po polsku, angielski, oraz uproszczonym zapisem fonetycznym. Drugim wyborem okazały się testy, czy też quizy online. Od małego korzystali z dostępnych w sieci aplikacji, problem w tym, że niekoniecznie pokrywały one zakres programowy w szkole.

Postanowiłam zatem przygotować własne testy, z odpowiednim materiałem. Coś na kształt Milionerów. I tu pojawiły się kolejne schody. Musiałam przygotować się merytorycznie do nauki języka angielskiego na poziomie dzieci. A jak już wspomniałam, języków uczę się opornie. Musiałam też opanować podstawy programowania, aby taki test działał online. Trochę to trwało, sporo nerwów kosztowało, jeszcze więcej czasu, ale w końcu dzieci dostały, czego potrzebowały.

Postarałam się, aby testy obejmowały w miarę możliwości cały materiał z klas 1-3. A przynajmniej to, czego uczą się w tym czasie nasze dzieci. W najbliższych dniach postaram się sporą część tych testów opublikować, choć nie zawsze będzie w nich dźwięk. Sama wyłożyłam sporą sumę na licencję na ilustracje, natomiast dźwięk będę wykupowała w miarę możliwości, korzystając z Waszych darowizn. Dlatego proszę, jeśli możecie przesłać na ten cel 10, 20, czy nawet 5 zł, będę bardzo wdzięczna.

Zakres materiału quizów online z języka angielskiego

W testach dzieci będą mogły znaleźć takie tematy jak zwierzęta domowe, gospodarcze, dzikie, egzotyczne, części ich ciał, różnorodne siedliska i elementy natury, żywność ogólnie, warzywa, owoce, posiłki, dania, napoje przyprawy, smaki, przygotowywanie posiłków, części ciała, zmysły, kolory, wzory, ubrania, wyposażenie szkolne, sporty, aktywność w czasie wolnym, aktywność wakacyjna, pojazdy, czas, Boże Narodzenie, Halloween, liczby, pomieszczenia w domu, meble, wyposażenie domu, miejsca w mieście, wskazywanie drogi, czasowniki ogólnie, polecenia, codzienna rutyna, zawody, zakupy, przeciwieństwa, przymiotniki i pytania.

2 Thoughts to “Quizy online – angielski dla dzieci”

  1. patka

    Brawo tylko za dużo iinne słowa niż w książce do angielskiego

    <3 pozdrawia
    patka

Leave a Comment