Przedpokój – kolorowanki dla dzieci

Dzisiejszym wpisem rozpoczynamy dział kolorowanek na temat domu. Na dobry początek będą to rysunki schematyczne przedstawiające wnętrza poszczególnych pomieszczeń w naszych domach i mieszkaniach. Zaczynamy od wejścia i przedpokoju – miejsca, które witamy na dzień dobry i żegnamy na do widzenia każdego dnia.

Ta kolorowanka przedstawia umeblowany przedpokój, pełen różnych elementów, takich jak plecak, buty, komoda i inne drobiazgi, które tworzą przytulną i funkcjonalną przestrzeń.

Kolorowanie umeblowanego przedpokoju to nie tylko świetna zabawa, ale także doskonały sposób na rozwijanie słownictwa. Możecie wykorzystać tę kolorowankę do nauki języków obcych, nazywając poszczególne przedmioty po angielsku, niemiecku, hiszpańsku lub w jakimkolwiek innym języku, który chcecie poznać.

Nasze pokoje w domach będą służyły nam do ćwiczeń z języka angielskiego, a później, także kolejnego, pojawiającego się w 4 klasie szkoły podstawowej. Na ich podstawie będziemy ćwiczyć słownictwo związane z domem, oraz przyimki miejsca. A zatem, za jakiś czas obok kolorowanek, powinny się pojawić u nas także ćwiczenia językowe.

Kolorowanki do wydrukowania
Domy i pomieszczenia w domach

Wspólne kolorowanie tej kolorowanki może stać się również świetną okazją do rozmowy o tym, jak zorganizować przestrzeń w domu, aby była funkcjonalna i przyjemna. Możecie wymyślać historie o tym, kto mieszka w tym domu, jakie ma zwyczaje i jak spędza czas.

Wydrukujcie tę kolorowankę i bawcie się dobrze, tworząc Wasze wymarzone wnętrza. To dopiero początek naszej serii, więc przygotujcie się na kolejne pomieszczenia – kuchnię, salon, sypialnię i wiele innych! Cieszcie się kreatywnym spędzaniem czasu i nauką w jednym!

Jakiś czas temu zdecydowałam się przygotować angielską wersję naszej strony z pomocami dydaktycznymi dla dzieci. Pod tym adresem znajdziecie kolorowanki dla dzieci z opisem w języku angielskim.

Some time ago I decided to prepare an English version of our website with teaching aids for kids. At this address you will find printable coloring pages for kids with descriptions in English.

Leave a Comment