Palma kokosowa z rolki po papierze toaletowym

Dbałość o środowisko to także nowe nasadzenia drzew i krzewów. Tylko nie zawsze możemy się wybrać w plener z łopatą i nową sadzonką. Alternatywa? Drzewka z papieru. Dziś będzie to pomysł na palmę kokosową, lecz możliwości jest niemal nieskończoność.

Palma kokosowa z rolki po papierze toaletowym - prace plastyczne dla dzieci

Palma kokosowa z rolki po papierze toaletowym

Do naszej zabawy potrzebna będzie:

  • rolka po papierze toaletowym,
  • zielony arkusz papieru kolorowego,
  • bibuła w kolorze brązowym i zielonym,
  • nożyczki,
  • klej do papieru.

Zaczynamy od wycięcia kory palmy z brązowej bibuły. Pasek musi być nieco wyższy od rolki, oraz ma obejmować ją z lekkim zapasem. Rolkę smarujemy klejem, kładziemy na środku wyciętego paska i turlamy przyklejając pasek. Wystające fragmenty podwijamy do wnętrza rolki, by była niewidoczna.

Największe liście wycinany z zielonego arkusza papieru kolorowego. Brzegi nacinamy upodabniając listki do liści palmowych. Przyklejamy liście wewnątrz rolki.

Mniejsze liście można wyciąć z zielonej bibuły. Wystarczy pasek około 10 cm * 4 cm. Podobnie jak liście, nacinamy go wzdłuż dłuższego boku (tylko jednego). Zwijamy w luźny rulonik i przyklejamy do wewnętrznych części dużych liści palmowych.

Pozostały już tylko kokosy. Powinny być pod liśćmi, ale jak to bywa z dziećmi, wyobraźnia płata figle. Same kokosy powstały przez zwinięcie w kulki brązowej bibuły.

Jeśli macie figurki zwierząt, można zabawić się tworząc ciekawe scenki tematyczne.

One Thought to “Palma kokosowa z rolki po papierze toaletowym”

  1. babcia

    W rolkach po papierze toaletowym tkwi potencjał , ostatnio widziałam jak tworzył się teatrzyk z kotkami z rolek . Bardzo szybko dzieci robiły kotkom uszy i nadawały niecodzienne imiona .

Leave a Comment