5 – Nauka pisania cyferek dla dzieci – duża czcionka

Na kolejnej karcie pracy ćwiczymy pisanie cyferki 5. Ponownie korzystamy z szablonu z dużą czcionką, przeznaczonego dla dzieci rozpoczynających naukę pisania. Dzięki niemu przedszkolakom i pierwszoklasistom łatwiej będzie rozpocząć etap pisania w liniaturze.

Zapraszamy do wspólnego poznawania świata liczb 😉

Cyferki dla dzieci do wydrukowania

Jakiś czas temu zdecydowałam się przygotować angielską wersję naszej strony z pomocami dydaktycznymi dla dzieci. Pod tym adresem znajdziecie karty pracy z matematyki z opisem w języku angielskim.

Some time ago I decided to prepare an English version of our website with teaching aids for kids. At this address you will find printable math worksheets for kids with descriptions in English.

One Thought to “5 – Nauka pisania cyferek dla dzieci – duża czcionka”

  1. Babcia miała z wnuczętami odrobić zadanie domowe. Mogliśmy wybrać sobie Karty Pracy wg uznania. Wnuczęta wybrały ósemki, a Babcia piątkę, że niby taki orzeł. I nie było tak łatwo (klawiatura rozleniwia), żeby nie wyjechać za linię, żeby dociągnąć do linii, a dzieci patrzą, i wstyd przed młodymi. Zaczęłam się usprawiedliwiać, że nie te okulary, a że stół się trzęsie i takie tam, a na to moja wnuczka: „Babciu, trzeba było wziąć jedynkę, jest najłatwiejsza”. Najpierw śmiech, jaka cwana bestyjka, a po chwili opamiętanie: gdzie się podziała moja precyzja rąk, czy te ćwiczenia z kaligrafii są bardziej potrzebne Babci niż wnuczętom. Chwila refleksji.

Leave a Comment