Mnożenie do 100 – labirynt matematyczny [3] z dużą czcionką

Przedstawiam kolejny labirynt matematyczny, w którym ścieżkę ukrywa mnożenie do 100. Proste zestawy działań matematycznych z podstawowej tabliczki mnożenia od 1 do 10.

Przygotowując zadanie postanowiłam wykorzystać duże cyfry w działaniach matematycznych. Myślałam o dzieciach, które z różnych powodów miewają problemy z odczytaniem mniejszych czcionek.

Aby przejść przez ten labirynt mnożenia należy rozwiązać 15 działań matematycznych. Zaczynając od punktu START, dzieci rozwiązują pierwsze mnożenie, po czym szukają wokół niego ścieżki z prawidłowym wynikiem tego działania. Ta ścieżka prowadzi do kolejnego działania matematycznego, które także trzeba rozwiązać, by odnaleźć dalszą ścieżkę. Ostatnie działanie matematyczne na ścieżce nie ma podanego wyniku. Dzieci same mają podać wynik tego działania.

Zadanie proponuję dzieciom w okolicach 2 i 3 klasy szkoły podstawowej, ale jeśli mają ochotę rozwiązać je młodsze lub starsze dzieci, nic nie stoi na przeszkodzie.

Ze względu na to, że labirynty matematyczne

Podobnie jak wcześniej, możecie skorzystać z dwóch wersji pliku pdf. Możecie wydrukować matematyczny labirynt mnożenia z odpowiedziami, bądź samo zadanie matematyczne.

Labirynt matematyczny przez mnożenie w zakresie 100

Więcej w tej serii:

1234

Jakiś czas temu zdecydowałam się przygotować angielską wersję naszej strony z pomocami dydaktycznymi dla dzieci. Pod tym adresem znajdziecie karty pracy z matematyki z opisem w języku angielskim.

Some time ago I decided to prepare an English version of our website with teaching aids for kids. At this address you will find printable math worksheets for kids with descriptions in English.

Leave a Comment