Mnożenie do 100 – labirynt matematyczny [2] z dużą czcionką

Wracamy do ćwiczenia mnożenia do 100 poprzez zakręcone ścieżki labiryntu matematycznego. Korzystamy z dużej czcionki.

Wczoraj wrzuciłam na stronę pierwszy labirynt mnożenia do 100 z dużą czcionką dla dzieci, które potrzebują większej czytelności na kartach pracy, czy to ze względu na problemy ze wzrokiem, czy choćby dysleksją. Dzisiaj publikuję drugi labirynt matematyczny z tej serii dla dzieci, którym spodobało się pierwsze ćwiczenie. Ta karta pracy ułatwi też pracę w większych grupach, dzięki możliwości zaproponowania dzieciom kilku wersji tego samego zadania, o podobnym stopniu trudności. Materiał celuje w okolice 2 i 3 klasy szkoły podstawowej, ale tak na prawdę to przecież Wy decydujecie, czy Waszym dzieciom przyda się tego typu ćwiczenie utrwalające tabliczkę mnożenia. Same labirynty uważam za łatwiejsze ćwiczenie niż krzyżówki matematyczne, dlatego warto z nich skorzystać na wcześniejszym etapie nauki mnożenia.

Trasa przez labirynt matematyczny prowadzi przez 15 stacji. 15 działań matematycznych do rozwiązania. Wszystkie te działania mieszczą się w zakresie tabliczki mnożenia do 100 – od 1 do 10. Zadaniem dzieci jest przejście od punktu START, do jednej z 4 literek (A, B, C, D), rozwiązując kolejno zadania z mnożenia. Po rozwiązaniu pierwszego działania, dzieci szukają jego prawidłowego wyniku na ścieżkach prowadzących od pola z zadaniem. Ścieżka z prawidłowym wynikiem prowadzi dzieci do kolejnego zadania, a te jeszcze dalej. Ostatnie działanie matematyczne nie ma podanego rozwiązania w labiryncie mnożenia. Jego wynik dzieci samodzielnie wpisują na kartce.

Poniżej zamieszczam dwa pliki pdf do druku. W pierwszym znajdziecie tylko jedną stronę z zadaniem dla dzieci. W drugim pliku zamieściłam najpierw zadanie, a następnie jego rozwiązanie.

Labirynt matematyczny przez mnożenie w zakresie 100

Więcej w tej serii:

1234

Jakiś czas temu zdecydowałam się przygotować angielską wersję naszej strony z pomocami dydaktycznymi dla dzieci. Pod tym adresem znajdziecie karty pracy z matematyki z opisem w języku angielskim.

Some time ago I decided to prepare an English version of our website with teaching aids for kids. At this address you will find printable math worksheets for kids with descriptions in English.

Leave a Comment