Mnożenie do 100 – labirynt matematyczny [1] z dużą czcionką

Mnożenia możemy się uczyć na wiele sposobów. Jeśli tylko się sprawdzają, warto po nie sięgać częściej. Podobnie jest z ćwiczeniami i utrwalaniem wiedzy. Zagadki, liczenie na czas, krzyżówki, rebusy, labirynty, gry w karty… Dla każdego coś dobrego.

Tu postanowiłam zaproponować Wam kolejny labirynt. Lecz nie taki zwykły. Labirynt matematyczny, w którym drogi będziemy szukać dzięki poszukiwaniu prawidłowych wyników mnożenia do 100. Zakres materiału może odpowiadać dzieciom w klasie 2 i 3, ale zadanie to możecie zaproponować także młodszym lub starszym dzieciom, w zależności od potrzeb.

Zakręcona trasa prowadzi przez 15 działań matematycznych. Każde z nich jest w zakresie tradycyjnej tabliczki mnożenia od 1 do 10. Zaczynając od punktu START dzieci rozwiązują działanie matematyczne. Później podążają ścieżką wskazaną przez prawidłowy wynik działania matematycznego do kolejnego działania, które trzeba rozwiązać. Ostatnim działaniem na ścieżce jest to, dla którego nie będzie kontynuacji – nie ma wpisanego w labiryncie prawidłowego wyniku. Można go wskazać za pomocą litery A, B, C lub D. Tu dzieci powinny podać prawidłowy wynik tego działania.

Tego typu labirynt matematyczny jest nieco łatwiejszym zadaniem niż krzyżówka matematyczna. Dlatego możecie skorzystać z tej pomocy na wcześniejszym etapie nauki.

Przygotowując tą serię zadań matematycznych dla dzieci wykorzystałam duże pola i dużą czcionkę. Ułatwiają one ćwiczenie mnożenia młodszym dzieciom jak i dyslektykom. Szerokie ścieżki w labiryncie dają się również łatwiej kolorować.

Poniżej zamieszczam dwa pliki pdf do druku. W pierwszym znajdziecie tylko jedną stronę z zadaniem dla dzieci. W drugim pliku zamieściłam najpierw zadanie, a następnie jego rozwiązanie.

Labirynt matematyczny przez mnożenie w zakresie 100

Więcej w tej serii:

1234

Jakiś czas temu zdecydowałam się przygotować angielską wersję naszej strony z pomocami dydaktycznymi dla dzieci. Pod tym adresem znajdziecie karty pracy z matematyki z opisem w języku angielskim.

Some time ago I decided to prepare an English version of our website with teaching aids for kids. At this address you will find printable math worksheets for kids with descriptions in English.

Leave a Comment