Meduza – rysowanie po śladzie i kolorowanka

W ramach wakacyjnych tematów pomyślałam o zwierzętach, które często mamy okazję spotkać w ich naturalnym środowisku właśnie w okresie wakacyjnym. Dlatego tematem przewodnim tej karty pracy dla dzieci stała się meduza. Obrazek do rysowania po śladzie i kolorowania.

Ta morska meduza jest kolejnym elementem, który możecie wykorzystać w trakcie ćwiczeń z dziećmi zdolności motorycznych. Przygotowałam ją jako ćwiczenie do wydruku, dzięki czemu gotowy obrazek może stać się ciekawą ozdobą dziecięcego pokoju.

Zadanie dziecka polega na śledzeniu linii za pomocą palca lub pisaka. Młodsze dzieci mogą wykonywać ćwiczenie wodząc po liniach palcem. Starsze dzieci mogą rysować po śladzie, pisakami, kredkami, lub nawet pędzlem. Po narysowaniu konturów meduzę możecie pokolorować, tworząc barwną ilustrację. Tu ciekawie mogłyby wyglądać akwarele, nadając obrazkowi zwiewności.

Rysowanie po śladzie i kolorowanka z meduzą

Wybierając do zabawy farby, warto meduzę wydrukować na grubszym papierze, dedykowanym do akwareli. Znacznie przyjemniej się na nich maluje, niż na papierze ksero, czy bloku rysunkowym dla dzieci. Może sama spróbuję się w taki sposób pobawić, choć moje umiejętności wykorzystywania tej techniki malarskiej raczej nie są zbyt wielkie.

Mamy w domu kredki akwarelowe, które możemy wykorzystać do narysowania konturów. Wnętrze można delikatnie wypełnić akwarelkami.

Jakiś czas temu zdecydowałam się przygotować angielską wersję naszej strony z pomocami dydaktycznymi dla dzieci. Pod tym adresem znajdziecie ćwiczenia grafomotoryczne z opisem w języku angielskim.

Some time ago I decided to prepare an English version of our website with teaching aids for kids. At this address you will find picture tracing worksheets for kids with descriptions in English.

Leave a Comment