Mandala z płatkiem śniegu – kolorowanki dla dzieci

Kolejną mandalą, przygotowaną z myślą o trwającej porze roku, jest mandala z płatkiem śniegu. Nieco bardziej skomplikowany wzór geometryczny, z którym jednak nadal poradzą sobie bardziej zaawansowane przedszkolaki, oraz dzieci z klas 1-3. Nic zresztą nie stoi na przeszkodzie, by płatek śniegu zainteresował też nieco starszych. Jak ja, na przykład 😉

Symboliczna mandala stała się dla wielu osób sposobem na odnalezienie w swym wnętrzu pokładów spokoju. Chwila skupienia nad doborem kolorów i dokładnym kolorowaniem pozwala dzieciom na odcięcie się od burzliwych emocji. Uspokojenie myśli. Jest również elementem ćwiczeń motoryki małej, co w przyszłości usprawni umiejętność pisania, czy precyzyjnego tworzenia: rzeźb, maszyn, grafiki… oj, wiele jest zawodów, w których precyzja jest przydatna.

Mandala kolorowanka

Jakiś czas temu zdecydowałam się przygotować angielską wersję naszej strony z pomocami dydaktycznymi dla dzieci. Pod tym adresem znajdziecie kolorowanki dla dzieci z opisem w języku angielskim.

Some time ago I decided to prepare an English version of our website with teaching aids for kids. At this address you will find printable coloring pages for kids with descriptions in English.

One Thought to “Mandala z płatkiem śniegu – kolorowanki dla dzieci”

  1. Babcia

    Takie ćwiczenia stymulują mózg i tym bardzo młodym i tym bardzo starszym Przepraszam dużo starszym

Leave a Comment