Liście – kolorowanka dla dzieci

Dzisiejszy motyw na kolorowance powstał już jakiś czas temu. Przez brak czasu ta liściasta zawierucha nie została jednak opublikowana. Być może teraz uda mi się powoli publikować ilustracje, które kurzą się w segregatorze.

Pomysły na wykorzystanie liściastej kolorowanki

Kolorowanka dla dzieci, którą tu widzicie, to prosty motyw liściasty. Rozsypane liście tworzą proste tło, które może być wykorzystane jako element innych prac. W zależności od wybranej kolorystyki, możecie wybrać różne dodatki do liści. Kolorowanka w odcieniach soczystych zieleni może zostać przyozdobiona pięknymi kwiatami, w sam raz na wiosenne lub letnie zabawy. Liście pokolorowane w odcieniach brązów, pomarańczy, czerwieni i żółci, to tematyka bliższa jesieni. Takie liściaste tło możecie uzupełnić różnymi darami jesieni.

Na tej kolorowance poszczególne liście nie nachodzą na siebie, dlatego z powodzeniem możecie wykorzystać je jako szablony liści do wycinania. Każdy mały lub duży artysta może pokolorować całą planszę liści, i dopiero po tym powycinać liście, albo każdy uczestnik zabawy może dostać tylko kilka listków do pokolorowania. Takie proste elementy mogą posłużyć jako dekoracja tablicy, czy elementy do wianka z liści, a nawet dekoracja lapbooka.

Kolorowanki z liśćmi

Pomysłów na wykorzystanie kolorowych listków jest na prawdę wiele. Moglibyśmy pisać i pisać, do czego można by było wykorzystać takie małe kolorowe dzieła sztuki. A jakie Wy macie pomysły na wykorzystanie takiej kolorowanki dla dzieci pełnej liści?

Zapraszam do kolorowania.

Jakiś czas temu zdecydowałam się przygotować angielską wersję naszej strony z pomocami dydaktycznymi dla dzieci. Pod tym adresem znajdziecie kolorowanki dla dzieci z opisem w języku angielskim.

Some time ago I decided to prepare an English version of our website with teaching aids for kids. At this address you will find printable coloring pages for kids with descriptions in English.

Leave a Comment