Liść dębu – ćwiczenia grafomotoryczne

Myśląc o nadchodzącej jesieni i przyglądając się dębom obwieszonym żołędziami, postanowiłam przygotować ćwiczenie grafomotoryczne dla dzieci z rysunkiem liścia dębu do rysowania po śladzie.

Lubię ciepłe pory roku. Także jesień, za jej niesamowite kolory i wyjątkowy klimat. Dlatego znowu nie mogę się doczekać zmiany pór roku i wytchnienia od upałów.

Dzisiejsze ćwiczenie grafomotoryczne jest dość proste, dlatego świetnie sprawdzi się wśród młodszych dzieci. Rysunek liścia jest duży, dlatego mimo szczegółów, całkiem czytelny. Podobnie jak z innymi ćwiczeniami tego typu, możecie zaproponować dzieciom rysowanie po śladzie kredkami lub mazakami, lub wodzenie po liniach palcami. Po zalaminowaniu ćwiczenie możecie wykorzystywać wielokrotnie przy różnych okazjach. Możecie poprzestać na narysowaniu konturów i żyłek liścia dębu, ale możecie również zaproponować dzieciom pokolorowanie liścia. Według własnego pomysłu, bądź kopiując kolory prawdziwych liści. W ten sposób możecie stworzyć całą galerię kolorowych liści, szczególnie jeśli taką zabawę zaproponujecie grupie dzieci.

Rysowanie po śladzie i kolorowanka z liściem dębu

Jakiś czas temu zdecydowałam się przygotować angielską wersję naszej strony z pomocami dydaktycznymi dla dzieci. Pod tym adresem znajdziecie ćwiczenia grafomotoryczne z opisem w języku angielskim.

Some time ago I decided to prepare an English version of our website with teaching aids for kids. At this address you will find picture tracing worksheets for kids with descriptions in English.

Leave a Comment