Lektury – Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai – Tajemnica mumii – test

Czyżbyśmy byli świadkami powstania z grobu starożytnego Maiherperi’ego? Tym razem w Valleby grasuje mumia, której celem stały się najcenniejsze muzealne obrazy. Lasse i Maja muszą odnaleźć się w historycznej scenerii i odnaleźć skradzione płótna, a na końcu tej drogi, czeka na nich spora nagroda!

Dziś zamieszczam test do kolejnej części przygód Lassego i Mai. Niektóre książki, przede wszystkim te tak strasznie wciągające, dają możliwość sprawdzenia umiejętności czytania ze zrozumieniem. Sztuki trudnej nawet dla dorosłych. Sam test jest najłatwiejszą formą sprawdzenia, zaraz po opowiedzeniu mamie czy tacie najciekawszych fragmentów, dlatego proponuję go tak młodszym, jak starszym dzieciom czytającym historie Biura Detektywistycznego.

Ćwiczenia do książek dla dzieci

W poniższym teście zamieściłam 14 pytań dotyczących książki. W każdym z nich dzieci znajdą jedną prawidłową odpowiedź. Dla oczytanych oczu książka nie jest długa, i polecam przeczytać choć jedną z serii, lecz dla zapracowanych rodziców zamieszczam również plik z odpowiedziami.

Leave a Comment