Lektury – Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai – Tajemnica meczu – test

Seria książek pod zbiorczym tytułem Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai, tworzona przez Martina Widmark oraz Helenę Willis, od jakiegoś czasu przewija się przez nasz dom. Najpierw po książki sięgał syn, teraz dołączyła do niego córka. I to nie tylko dlatego, że w bibliotece szkolnej nie znajdą innej propozycji dla klas 1-3. Te książki po prostu im się podobają.

W ramach ćwiczeń czytania ze zrozumieniem postanowiłam przygotować dzieciom różnego rodzaju ćwiczenia oparte na czytanych przez nich książkach, a najprostszą (dla mnie) formą, jest test. Dziś zamieszczam zatem test wiedzy do lektury: Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai – Tajemnica meczu.

Ćwiczenia do książek dla dzieci

W poniższym teście zamieściłam 14 pytań dotyczących książki. W każdym z nich dzieci znajdą jedną prawidłową odpowiedź. Dla oczytanych oczu książka nie jest długa, i polecam przeczytać choć jedną z serii, lecz dla zapracowanych rodziców zamieszczam również plik z odpowiedziami.

Po książki z tej serii sięgają tak trzecioklasiści, jak i przedszkolaki. Z umiejętnościami czytania w takim przedziale wiekowym bywa różnie, dlatego zastanawiam się, czy nie przygotować drugiej wersji tego testu, z połową pytań. Czekam tu na Wasze sugestie. Pomożecie mi w podjęciu decyzji.

Leave a Comment