Krzyżówka matematyczna – mnożenie i dzielenie w zakresie do 30

Przekazuję do Waszego użytku kolejną krzyżówkę matematyczną z mnożeniem i dzieleniem dla klas 2 i 3.

Podobnie jak poprzednio, jest to wersja uproszczona. Mamy tylko proste działania matematyczne w zakresie 30, bez konieczności stosowania kolejności działań. Nie ma tu również porównywania działań po dwóch stronach znaku równości, co na początkowym etapie nauki sprawia nieco trudności.

W jakim tempie będą się pojawiały kolejne materiały, trudno powiedzieć. Podobnie jak wielu z Was, spędzam czas rodzinnie. A jest to niebywale zajmujące, gdy dzieciom zabrakło treningów.

Mnożenie i dzielenie w zakresie 30

Na drugiej stronie pliku pdf znajdziecie rozwiązanie zadania.

Zabawy z krzyżówkami stały się czymś wyczekiwanym przez nasze dzieci. Uwielbiają zadania, które nie są rozwiązywaniem kolejnych słupków przykładów. W krzyżówce, nawet takiej dość prostej, do niektórych działań trzeba dojść po pokonaniu poprzednich przykładów. I to wciąga!

Być może nie każde dziecko w taki sposób podejdzie do zadania, jednak widząc różne dzieci, rozwiązujące nasze krzyżówki, czy nawet inne tego typu zadania, mogę mieć nadzieję, że spodobają się szerszej publiczności.

Jakiś czas temu zdecydowałam się przygotować angielską wersję naszej strony z pomocami dydaktycznymi dla dzieci. Pod tym adresem znajdziecie karty pracy z matematyki z opisem w języku angielskim.

Some time ago I decided to prepare an English version of our website with teaching aids for kids. At this address you will find printable math worksheets for kids with descriptions in English.

Leave a Comment