Konik morski – rysowanie po śladzie i kolorowanka

Kolejne ćwiczenie grafomotoryczne dla dzieci zabierze nas na podwodną przygodę. Zbliżymy się do morskiej i oceanicznej przyrody, którą reprezentuje tu konik morski. Nieco nierealistyczny, bardziej w stylu cartoon, ale jednak nadal całkiem morski 😉

O podwodnym życiu nadal wielu rzeczy nie wiemy. Jednak jego fantastyczne formy wielokrotnie nas zachwycały i jeszcze nie raz wprawią w zdumienie. Koniki morskie z całą pewnością potrafią obie te rzeczy. Z jednej strony są piękne, a z drugiej, poruszają się w niesamowity sposób. I jest to oczywiście spore uproszczenie.

Dla wszystkich dzieci, które zachwyca piękno morskiego życia, przygotowałam konika morskiego do rysowania po śladzie i kolorowania. (W planach jest też kolorowanka.) W dość uproszczonej formie, aby nie zniechęcać dzieci kunsztowną budową koników morskich.

Rysowanie po śladzie i kolorowanka z konikiem morskim

Kartę pracy z konikiem morskim możecie wykorzystać przy wielu okazjach. Jest to śliczny zwierzak. Mało tego, zwierzę, które możemy spotkać tylko w określonych siedliskach. Dlatego może stać się przedmiotem rozmów podczas zajęć dotyczących życia morskiego i oceanicznego, oraz zagrożeń czyhających na nie. Także ze strony człowieka, wytwarzanych przez nas śmieci i zmian klimatu.

Jeśli chodzi o pomysły na wykorzystanie tej morskiej karty pracy, możemy zaproponować tradycyjnie kredki lub mazaki. Ale ciekawie może również wyglądać praca plastyczna wyklejana różnokolorowymi włóczkami. Zapraszamy do ćwiczeń motoryki małej z konikiem morskim.

Jakiś czas temu zdecydowałam się przygotować angielską wersję naszej strony z pomocami dydaktycznymi dla dzieci. Pod tym adresem znajdziecie ćwiczenia grafomotoryczne z opisem w języku angielskim.

Some time ago I decided to prepare an English version of our website with teaching aids for kids. At this address you will find picture tracing worksheets for kids with descriptions in English.

Leave a Comment