Kolorowe dyktando graficzne – bałwan – odkoduj obrazek [12]

Zima, zima, zima, a tu nie pada śnieg ;( …. Mamy za to pikselowego bałwanka 😉 Takiego całkiem sympatycznego bałwanka w szaliku i kapelusiku, z nosem z marchewki i rączkami z gałązek.

Obrazek został ukryty jako dyktando graficzne opisane kodem uporządkowanym, co oznacza, że klasyfikuję go do poziomu drugiego. Kolejność kodowanych kolorów specjalnie ułożyłam w ten sposób, aby jak najdłużej utrzymywać dziecko w niepewności.

Do wykonania zadania przyda się drukarka. Jednak taką prostą planszę do kodowania możecie również samodzielnie narysować dziecku na kartce. Najwygodniej wykorzystując kartkę w kratkę. Do kolorowania polecam kredki, albo mazaki. Chociaż źle naniesiony kredką piksel można jeszcze wymazać. Natomiast taki narysowany pisakiem, najczęściej trzeba już zakleić.

Zimowe dyktando graficzne – piksele – odkoduj ukryty obrazek

Dyktando graficzne można wykorzystać na różne sposoby:

  • kolorowanie obrazka według podanego kodu – czytanie,
  • kolorowanie obrazka według podanego kodu ze słuchu,
  • wyklejanie obrazka według podanego wzoru,
  • przerysowanie obrazka z oryginalnego rozwiązania,
  • napisanie kodu na podstawie wydrukowanej sikorki.

Jakiś czas temu zdecydowałam się przygotować angielską wersję naszej strony z pomocami dydaktycznymi dla dzieci. Pod tym adresem znajdziecie karty pracy z matematyki z opisem w języku angielskim.

Some time ago I decided to prepare an English version of our website with teaching aids for kids. At this address you will find printable math worksheets for kids with descriptions in English.

Leave a Comment