Kolorowe dyktando graficzne 10×10 – pisanka wielkanocna – odkoduj obrazek nr 4

Przedstawiam Wam drugą odsłonę dyktanda graficznego dla młodszych dzieci z pisanką wielkanocną. Znajdziecie tu kod uporządkowany oraz dużą planszę kodową.

Tym razem na pisance znajdziecie tęczowe kolory. Te, które zobaczycie na niebie w słoneczno-deszczowy dzień, jak i prawie wszystkie, które znajdziecie w podstawowych zestawach kredek dla dzieci.
Ta pisanka powstała przed Świętami Wielkiej Nocy, i właśnie w tym okresie proponuję ją wykorzystać podczas zabaw z dziećmi. Mimo, że ten ukryty obrazek jest ćwiczeniem edukacyjnym, rozwijającym choćby orientację w przestrzeni, dla dzieci jest świetną zabawą w odkrywanie.

Jest to drugi szablon pisanki wielkanocnej, który przygotowałam jako element serii zadań dla młodszych dzieci. Tęczowa pisanka została zakodowana prostym kodem uporządkowanym, kratka po kratce. Wykorzystałam tu duże pola planszy kodowej, w rozmiarze 1,5 cm x 1,5 cm, które ułatwiają odkrycie niespodzianki młodszym dzieciom.

Dyktando graficzne – piksele

Dyktando graficzne można wykorzystać na różne sposoby:

  • kolorowanie obrazka według podanego kodu – dzieci samodzielnie czytają kod,
  • kolorowanie obrazka według podanego kodu ze słuchu – ktoś czyta dziecku kod,
  • wyklejanie obrazka według podanego wzoru,
  • przerysowanie obrazka z oryginalnego rozwiązania,
  • napisanie kodu na podstawie wydrukowanego wzoru.

Jakiś czas temu zdecydowałam się przygotować angielską wersję naszej strony z pomocami dydaktycznymi dla dzieci. Pod tym adresem znajdziecie karty pracy z matematyki z opisem w języku angielskim.

Some time ago I decided to prepare an English version of our website with teaching aids for kids. At this address you will find printable math worksheets for kids with descriptions in English.

Leave a Comment