Kolorowe dyktando graficzne 10×10 – nutka – odkoduj obrazek nr 18

Większość z nas lubi wypełniać przestrzeń dźwiękami muzyki. Potrafią rozweselać, uspokajać i dodawać odwagi. Potrafią też pomóc pogodzić się ze smutkiem.

Znacznie mniejsza grupa ludzi lubi tworzyć muzykę. Ale to dzięki nim możemy głębiej przeżywać własne emocje.

Nie mogłam zatem pominąć muzycznego tematu przygotowując dyktanda graficzne dla przedszkolaków i uczniów etapu wczesnoszkolnego. Na tej karcie pracy dla dzieci znajdziecie pikselową, kolorową nutkę, w postaci dyktanda graficznego. Ta seria dyktand skupia się na potrzebach młodszych dzieci, dlatego wykorzystane zostały tu duże pola do kodowania, w których łatwiej się rysuje. Z tego samego powodu kod opisujący dyktando jest kodem uporządkowanym, piksel po pikselu.

Dyktando graficzne – piksele

Dyktando graficzne można wykorzystać na różne sposoby:

  • kolorowanie obrazka według podanego kodu – dzieci samodzielnie czytają kod,
  • kolorowanie obrazka według podanego kodu ze słuchu – ktoś czyta dziecku kod,
  • wyklejanie obrazka według podanego wzoru,
  • przerysowanie obrazka z oryginalnego rozwiązania,
  • napisanie kodu na podstawie wydrukowanego wzoru.

Jakiś czas temu zdecydowałam się przygotować angielską wersję naszej strony z pomocami dydaktycznymi dla dzieci. Pod tym adresem znajdziecie karty pracy z matematyki z opisem w języku angielskim.

Some time ago I decided to prepare an English version of our website with teaching aids for kids. At this address you will find printable math worksheets for kids with descriptions in English.

Leave a Comment