Czas obserwacji owadów już się rozpoczął. W okolicy pojawia się coraz więcej tych małych stworzonek. Niektóre nas irytują, niszcząc nasze uprawy, inne pomagają zachować równowagę w przyrodzie, a jeszcze inne, no cóż, po prostu są piękne. Choć na pewno też mają swoje zadanie w otaczającym nas ekosystemie.
Ten różowo-fioletowy chrabąszcz stał się dyktandem graficznym dla przedszkolaków. Pola w tablicy do kodowania są duże, 1,5 cm x 1,5 cm, ułatwiające pracę dzieciom ćwiczącym jeszcze swoje zdolności grafomotoryczne. Kod opisujący chrabąszcza jest kodem uporządkowanym, łatwiejszym do zrozumienia dla młodszych dzieci.
Poniżej, już za kilka dni, wrzucę wersję z osią symetrii, w której zakodowana jest jedynie połowa obrazka. Drugą połowę natomiast trzeba narysować w odbiciu lustrzanym.
Dyktando graficzne – piksele
Dyktando graficzne można wykorzystać na różne sposoby:
- kolorowanie obrazka według podanego kodu – dzieci samodzielnie czytają kod,
- kolorowanie obrazka według podanego kodu ze słuchu – ktoś czyta dziecku kod,
- wyklejanie obrazka według podanego wzoru,
- przerysowanie obrazka z oryginalnego rozwiązania,
- napisanie kodu na podstawie wydrukowanego wzoru.
Jakiś czas temu zdecydowałam się przygotować angielską wersję naszej strony z pomocami dydaktycznymi dla dzieci. Pod tym adresem znajdziecie karty pracy z matematyki z opisem w języku angielskim.
Some time ago I decided to prepare an English version of our website with teaching aids for kids. At this address you will find printable math worksheets for kids with descriptions in English.