Kolorowe dyktando graficzne 10×10 – chrząszcz – odkoduj obrazek nr 14

Obok chrząszcza w odcieniach różu i fioletu przygotowałam drugą wersję dyktanda graficznego z chrząszczem zielono-niebieskim. Takich stworzonek znacznie więcej możemy spotkać w naturze. Przynajmniej tej nam najbliższej. Już niedługo będziemy mogli wrócić na trasy wycieczek i spacerów, podziwiając budzącą się do życia przyrodę. Będzie to idealny czas, aby do zabaw edukacyjnych wykorzystać najróżniejsze przyrodnicze karty pracy dla dzieci. Choćby takie dyktando graficzne z chrząszczem.

Ten nasz owadzi towarzysz jest elementem dyktanda graficznego dla przedszkolaków i młodszych dzieci. Jego schemat został narysowany na dużej tablicy kodowej, z polami w rozmiarze 1,5 cm x 1,5 cm. Taki rozmiar pozwala młodszym dzieciom na wygodną pracę z kolorem. W tej wersji wykorzystałam kod uporządkowany, w którym każdy piksel koduję pojedynczo i w kolejności, jeden po drugim.

Nasz chrabąszcz ma jedną oś symetrii, dlatego znajdziecie go także wśród zadań dotyczących właśnie symetrii. Pobawimy się w rysowanie jednej z połówek robaczka, albo przerysowując połówkę, albo najpierw ją odkodowując.

Dyktando graficzne – piksele

Dyktando graficzne można wykorzystać na różne sposoby:

  • kolorowanie obrazka według podanego kodu – dzieci samodzielnie czytają kod,
  • kolorowanie obrazka według podanego kodu ze słuchu – ktoś czyta dziecku kod,
  • wyklejanie obrazka według podanego wzoru,
  • przerysowanie obrazka z oryginalnego rozwiązania,
  • napisanie kodu na podstawie wydrukowanego wzoru.

Jakiś czas temu zdecydowałam się przygotować angielską wersję naszej strony z pomocami dydaktycznymi dla dzieci. Pod tym adresem znajdziecie karty pracy z matematyki z opisem w języku angielskim.

Some time ago I decided to prepare an English version of our website with teaching aids for kids. At this address you will find printable math worksheets for kids with descriptions in English.

Leave a Comment