Kolorowe dyktando graficzne 10×10 – babeczki z kremem – odkoduj obrazek nr 12

Dziś zaprezentuję Wam nieco mniejsze słodkości w postaci dyktanda graficznego. Czekoladowe babeczki z kolorowymi kremami i soczystym owocem.

Poprzednia wersja ukrytego obrazka z babeczką miała w kodzie po dwa odcienie kolorów. Często jednak dzieci nie mają tylu kredek w swoich zestawach, dlatego przygotowałam prostszą wersję kolorystyczną tego słodkiego dyktanda graficznego dla dzieci. Trzy brązowe babeczki z kolorowymi polewami i czerwonym owockiem.

Te smakołyki możecie wykorzystać jako element zabaw w okolicach świąt, urodzin lub imienin. Albo przed wspólnym pieczeniem z dziećmi.

Jest to kolejne ćwiczenie z serii dla przedszkolaków i młodszych dzieci. Ponownie spotkacie się tu z kodem uporządkowanym, oraz dużą tablicą kodową. Pola w rozmiarze 1,5 cm x 1,5 cm ułatwiają pracę małym rączkom, bądź dzieciom mającym problemy z motoryką.

Dyktando graficzne – piksele

Dyktando graficzne można wykorzystać na różne sposoby:

  • kolorowanie obrazka według podanego kodu – dzieci samodzielnie czytają kod,
  • kolorowanie obrazka według podanego kodu ze słuchu – ktoś czyta dziecku kod,
  • wyklejanie obrazka według podanego wzoru,
  • przerysowanie obrazka z oryginalnego rozwiązania,
  • napisanie kodu na podstawie wydrukowanego wzoru.

Jakiś czas temu zdecydowałam się przygotować angielską wersję naszej strony z pomocami dydaktycznymi dla dzieci. Pod tym adresem znajdziecie karty pracy z matematyki z opisem w języku angielskim.

Some time ago I decided to prepare an English version of our website with teaching aids for kids. At this address you will find printable math worksheets for kids with descriptions in English.

Leave a Comment