Klocki Lego Minecraft Kurnik 21140 – klocki w domu

Minecraft to gra, która podbiła serca naszych dzieci. Jednak zbyt długie siedzenie przed monitorem nie jest najlepszą drogą rozwoju dla dziecka. Alternatywę, na długie zimowe wieczory, stanowią dla nas klocki LEGO z serii Minecraft. W połączeniu innymi zestawami, pozwalają na przeniesienie się w świat gry 'na realu’. Gorzej ze sprzątaniem po creeperach…

Zestaw klocków Lego, który Wam dziś pokażę, to kurnik o numerze 21140. Zagroda, z której pozyskamy żywność i pióra, tak potrzebne do tworzenia strzał.

Recenzja Lego Minecraft Kurnik 21140, test klocków LEGO

Lego Minecraft Kurnik 21140

Zawartość zestawu:

  • minifigurka: Alex
  • figurki składane: 2 dorosłe kury (jedna ze złożonymi, a druga z rozpostartymi skrzydełkami), kurczaczek, oraz wilk (pies),
  • piec,
  • skrzynia,
  • narzędzia: siekiera i pochodnia,
  • jajka, udko kurczaka, pióra, kość, ziarna pszenicy, sztandar.

Ilość elementów: 198

W grze Minecraft kury są ważną częścią rozgrywki. To z nich pozyskuje się pióra, dzięki którym można wykonać strzały. Te zaś przydają się do obrony przed wieloma mobami. W klockowej rzeczywistości mamy dla swoich kurek do dyspozycji zagrodę wraz z wyjątkowym kurnikiem. W ciekawy sposób odwzorowuje on minecraftową kurę. W jej wnętrzu znajduje się gniazdo dla kurek, a pod jej kuperkiem skrzynia, do której wpadają jajka, gdy się pociągnie za ogon-uchwyt.

Recenzja Lego Minecraft Kurnik 21140, test klocków LEGO

Skrzynka na jajka
Recenzja Lego Minecraft Kurnik 21140, test klocków LEGO

Alex karmiąca kurę pszenicą

Do wabienia kurek, tych dzikich, jak i własnych, służą ziarna pszenicy w formie małego, przeźroczystego klocka, widocznego w rękach Alex.

Figurki LEGO Minecraft

Tym razem w zestawie ponownie pojawia się Alex – dziewczyna o wielu talentach. Tu, hodująca kury, wyposażona w siekierę, która wiadomo do czego służy w takiej sytuacji.

W swojej podróży Alex spotyka należącego do zestawu wilka. Podobnie jak w grze, warto takiego zwierzaka oswoić za pomocą kości. Oswojony wilk, często nazywany po prostu psem, będzie wiernie bronił swej Pani przed wieloma zagrożeniami.

Recenzja Lego Minecraft Kurnik 21140, test klocków LEGO

Figurki LEGO Minecraft

Asortyment LEGO Minecraft

Na wyposażeniu kurnika znajdziecie kilka fajnych elementów. Pierwszym jest piec, w którym możecie przetapiać rudy, ale to służy przede wszystkim do przygotowywania posiłków. Do ochrony wybiegu dla kur świetnie sprawdzi się pochodnia, a całość zwieńczy barwny sztandar, z wizerunkiem kurki.

Z drobniejszych elementów, rzucają się w oczy przede wszystkim jajka, ale jak tu nie docenić kości i piór? Klocek pszenicy przyda się do karmienia młodych kurek i rozmnażania już tych dorosłych.

Mięso kurczaka można upiec w piecu, i posilić się po dniu pełnym wrażeń.

Recenzja Lego Minecraft Kurnik 21140, test klocków LEGO

Lego Minecraft Kurnik 21140

Bloki LEGO Minecraft

Blokowy świat gry Minecraft nie jest tu tak schematycznie oddany, jak ma to miejsce w grze. Typowych bloków jest niewiele, po to, by uzyskać elementy ruchome.

Bloki ziemi – brązowe klocki. Można je jednak uznać również za bloki ciemnego drewna.
Bloki drewna – jasno brązowe klocki z których budujemy wybieg.

Pozostałe klocki są w rozmiarach odbiegających od minecraft’owych bloków.

One Thought to “Klocki Lego Minecraft Kurnik 21140 – klocki w domu”

  1. Świetny zestaw dla fana Minecrafta, zresztą podobnie jak pozostałe z tej serii… klocki LEGO dobrze pasują tu do kanciastych kształtów z gry 😉

Leave a Comment