Klocki Lego Minecraft Grzybowa Wyspa 21129 – klocki w domu

Dziś ponownie pokażemy Wam jeden z bardzo wyczekiwanych przez nasze dzieci zakupów: klocki z serii LEGO Minecraft. Tym razem będzie to zestaw o numerze 21129 i grzybobranie 😉 Ten zestaw również nie należy do największych. Jest raczej mniejszy, niż większy, ale odkrywa przed nami kolejny fragment gry Minecraft.

Recenzja Lego Minecraft Grzybowa Wyspa 21129, test klocków LEGO

Lego Minecraft Grzybowa Wyspa 21129

Zawartość zestawu:

  • 2 minifigurki: Alex i creeper
  • figurki składane: grzybowa krowa (Mooshroom) oraz młoda grzybowa krówka
  • stół warsztatowy (stół rzemieślniczy – crafting table)
  • łódź
  • narzędzia: kilof Alexa i kompas (a nawet dwa)

Ilość elementów: 247
Wiek: 8+

Na Grzybowej Wyspie możemy założyć hodowlę grzybowych krów oraz pszenicy. Pod wielkimi kapeluszami mamy zatem miejsce na grządkę oraz zagrodę dla zwierząt.

Figurki LEGO Minecraft

Jak zwykle, otwierając opakowanie klocków, w pierwszej kolejności sięgamy po figurki. Głównym graczem zestawu jest tu Alex, dziewczyna z świata Minecraft’a. W ramach przygotowań do życia w świecie pełnym mobów została wyposażona w diamentowy kilof, oraz kompas (drugi w zapasie).

Swoje stadko Alex będzie musiała chronić przed złowrogim mobem creeperem, który po zbliżeniu się do gracza wybucha. Choć sposobów na jego unieszkodliwienie jest sporo, to jednak najłatwiejszym z nich jest ucieczka z obszaru, którym akurat interesuje się creeper.

Ciekawostka związana z wybuchami – fragment zagrody może wybuchnąć! Może nie za sprawą creepera, lecz umieszczonej pod nim i zamaskowanej wyrzutni… ale to zawsze… BOOM!

Poza figurkami, w zestawie znajdziemy również pasywne moby, krowopodobne Mooshrooms, a po naszemu grzybowe krowy. Jedną dorosłą, nadającą się już do strzyżenia, a drugą młodziutką. W zestawie przydałoby się wiadro na mleko…

Recenzja Lego Minecraft Grzybowa Wyspa 21129, test klocków LEGO

Lego Minecraft Grzybowa Wyspa 21129

Asortyment LEGO Minecraft

Asortyment grzybowej wyspy to przede wszystkim stół warsztatowy (stół rzemieślniczy – crafting table), diamentowy kilof Alex oraz kompasy. Przydatna jest również łódź, którą dopłyniemy na grzybową wyspę poprzez otaczające ją wody.

Czy za asortyment uznamy przydatne w hodowli zwierząt rośliny, to już indywidualna sprawa. W każdym bądź razie do dyspozycji mamy tak potrzebną nam pszenicę. Będzie czym karmić krówki 😉
Poza pszenicą w zestawie znajdziecie również grzyby (mały biały kwiatek zwieńczony czerwoną płytką 1×1), wielkie grzyby w rozmiarach drzew, oraz trzcinę cukrową (klocki okrągłe 1×1 w kolorze limonki).

Recenzja Lego Minecraft Grzybowa Wyspa 21129, test klocków LEGO

Lego Minecraft Grzybowa Wyspa 21129

Klocków, jak widać na załączonym obrazku, jest całkiem sporo. Dzieci nawet wydedukowały, że pod skalnymi płytami (szare płytki) zostały umieszczone pokłady lawy (czerwone płytki łączące 'wodę’ oraz wsporniki w postaci okrągłych żółtych płytek).

Bloki LEGO Minecraft

Świat w grze Minecraft kreowany jest przy pomocy bloków. Poczynając od bloków ziemi, trawy, piasku, poprzez bloki lawy i wody, po różne drewna, rudy metali, a nawet meble. W zestawie 21129 nie znajdziecie jednak wielu kwadratowych kostek. Zapewne przez specyfikę budowli na Grzybowej Wyspie.

Bloki ziemi – brązowe klocki. Można je jednak uznać również za bloki drewna.
Bloki drewna – jasno brązowe klocki z których budujemy zagrodę.
Kostka wody – przeźroczysty klocek niebieski.

Pozostałe klocki są w rozmiarach odbiegających od minecraft’owych bloków.

Recenzja Lego Minecraft Grzybowa Wyspa 21129, test klocków LEGO

Lego Minecraft Grzybowa Wyspa 21129

To by było na tyle. Kończymy naszą recenzję zestawu Lego Minecraft Grzybowa Wyspa (21129). Kolejny już niedługo…?

Choć wcześniej przygotujemy zapewne modyfikacje przy użyciu klasycznych klocków LEGO i wszelkich kompatybilnych block’ów.

Leave a Comment