Klocki CLICS – klocki konstrukcyjne

Z klockami CLICS dzieci mają od jakiegoś czasu do czynienia w przedszkolu. Od nieco powyżej miesiąca spore pudełko mają także do dyspozycji w domu (dziękujemy 😉 ). Po wielu radosnych zabawach możemy z pełnym przekonaniem stwierdzić, że są one warte uwagi, jaka jest im poświęcana.

Klocki konstrukcyjne CLICS produkowane są przez belgijską firmę B.B.M. n.v. Są to zarówno paczki klocków do dowolnej zabawy, jak i zestawy tematyczne, choćby kosmiczne, dedykowane straży pożarnej, czy ZOO.

Produkowane są z trwałego polipropylenu o żywych barwach. Choć w pierwszej chwili zaczepy klocków mogłyby się wydawać wrażliwe na użycie zbyt dużej siły, okazało się, że klocki te są trwałe i solidne. Napiszę nawet więcej. Po zbudowaniu sześcianu z tych klocków na prawdę trzeba się namęczyć, by je rozdzielić. Na razie dzieci przychodzą z tym do mnie lub do Taty, i bez dodatkowego narzędzia, choćby wkrętaka do podważenia jednego z klocków, także nam jest trudno rozdzielić połączenia.

Klocki CLICS jako klocki konstrukcyjne - zabawki dla dzieci z zacięciem technicznym

Ptaszysko zbudowane z klocków konstrukcyjnych CLICS

W sprezentowanym zestawie dzieci mają do dyspozycji 200 elementów. Z takiego wiadra klocków da się stworzyć na prawdę sporo ciekawych budowli. Na pierwszy rzut poszło ptaszysko, którego zdjęcie znaleźć można na etykiecie wiaderka.

W załączeniu do klocków CLICS każde dziecko znajdzie przejrzystą instrukcję budowy różnych konstrukcji. Niestety ptaszyska nie było, więc w nie pozostało mi nic innego, jak odwzorowanie zwierzaka. Trochę czasu mi to zajęło, ale warto było. Zanim dzieci przeszły do kolejnej budowli ptaszysko w domu robiło wszystko.

Otwarty przewód pokarmowy to przecież to! Dziób ptaszyska się otwiera. Mała figurka kucyka pony swobodnie w nim się mieści. Przez długi przełyk trafia do dużego brzucha, w którym może jeździć na spacery, jeśli bawimy się akurat w robo-pojazd. A pod ogonem… Każdy wie, co tam powinno być, i jest. Ale radocha 😉 Tak na prawdę wszelkie figurki częściej tamtędy właśnie dostawały się do mecha-ptaka, niż przez dziób. Wyobrażacie sobie te śmiechy naszych dzieci?

Wracając do instrukcji – jest ona bardzo wyraźna. Dziecko w wieku 5 lat swobodnie sobie z nią radzi. Synek zbudował z nią już kilka przykładowych konstrukcji, nie licząc tych, w których wykazuje się własną kreatywnością.

Jeśli rozważacie klocki CLICS jako prezent dla dziecka, z pewnością pomysł ten wart jest przemyślenia.

Leave a Comment