5 Thoughts to “Jan – nauka pisania imion dla dzieci”

 1. Jolanta

  Witam. Karty pracy z nauką pisania imienia są świetne! Czy jest szansa, że pojawi się więcej imion? Bardzo są mi potrzebne dla mojej grupy. Pozdrawiam!

  1. Anna Kubczak

   Mam ostatnio problem z przygotowaniem nowych kart, bo ten sezon chorobowy na prawdę daje nam się we znaki. Dzieci tak dużo czasu spędzają w domu, że muszę z nimi prowadzić zajęcia edukacyjne z ich planu. Skupiamy się na czytaniu.
   Przygotowywanie kart z imionami dotychczasową metodą było zbyt kłopotliwe (miałam narysowane literki, które musiałam ręcznie łączyć). Przynajmniej godzina na jedną kartę. Można sobie policzyć, ile to czasu zajęło, a ile jeszcze mogłoby zająć, gdybym chciała spełnić wszystkie prośby. Dlatego teraz przygotowuję sobie nową czcionkę, którą będę mogła pisać z klawiatury. Mam nadzieję, że w najbliższych dniach ją skończę i zaczną się pojawiać nowe imiona. Ale to nie wszystko, będziemy mogli tworzyć inne karty do pisania po śladzie, np. z wierszem, czy życzeniami.
   A na dziś, Jolanto, może znasz rządowy generator kart pracy? https://naszelementarz.men.gov.pl/generator/
   Też mają czcionkę do nauki pisania, chociaż ja miałam problemy z wydrukowaniem pliku pdf. Trochę poprzestawiała mi się liniatura.

 2. Klaudia

  Szybko zrobiłam kartę pracy z imieniem Weronika. Wydrukowało się dobrze. Nie znałam tej strony. dziękuję i pozdrawiam

 3. Paulina

  Bardzo proszę o karty z imionami Kamila, James, Jasiu, Emilka, Natalka i Michasia.

  1. Anna Kubczak

   O ile dobrze widzę, to tylko dwóch imion z tej listy jeszcze nie ma u nas na stronie. Jan, Emilia, Natalia i Michalina już są. Nie będą pasowały do dzieci? Jeśli posługują się tylko zdrobnieniami, to mogę poszukać czasu na przygotowanie kart. Tylko, czy na pewno są potrzebne? Pozdrawiam serdecznie

Leave a Comment