Jabłko mandala – szlaczki dla dzieci w obrazkach

Uwielbiamy świeże owoce! A najlepsze są te zerwane prosto z krzaczka lub drzewa. Jędrne i soczyste. Latem maliny, agrest, czereśnie i borówki, a na przełomie lata i jesieni – jabłka lub gruszki.

To co lubimy, czasami trafia na nasze karty pracy. A jak pisałam, lubimy jabłuszka! Bazgrząc i szkicując stworzyłam projekt jabłka pokrytego zakręconymi wzorami, niczym mandalą. Postanowiłam wykorzystać go jako kolorowankę, oraz jako ćwiczenie grafomotoryczne do rysowania po śladzie szlaczków dla dzieci.

Owocowe szlaczki mogą stać się elementem letnich i jesiennych zabaw. Ćwiczeń, dzięki którym dzieci będą rozwijały swoje zdolności manualne, przygotowując się do nauki pisania.

Jabłko z mandalą jest jednak na tyle uniwersalnym wzorem, że może posłużyć także nieco starszym. Ćwiczenia motoryki małej mogą przydać się zarówno nastolatkom jak seniorom. Ćwiczenie czyni mistrza! Także w obliczu choroby lub wypadku, które upośledzają nasze wyuczone już zdolności manualne.

Mandala na jabłku do rysowania po śladzie

Soczyste sezonowe jabłka pojawiają się w naszych sadach zarówno latem, jak i jesienią. Dlatego właśnie wtedy najłatwiej będzie wpleść szablon jabłka w różnego rodzaju zajęcia edukacyjne, choćby omawiające nasze rodzime owoce.

Zadanie, które tu proponuję, polega na narysowaniu konturów samego jabłka, jak i wzorów na jabłuszku. Być może są to mniej oczywiste szlaczki, ale i tu znajdziecie wiele zaokrąglonych kształtów do narysowania. Po przygotowaniu bazy, możemy zaproponować dzieciom kolorowanie jabłka. Jest to nieco bardziej szczegółowy rysunek, więc lepiej sprawdzą się kredki lub flamastry, niż farby. Ale, jak zawsze, pełna dowolność! Wybierajcie, co Wam najbardziej pasuje.

Zapraszam do zabawy 😉

Jakiś czas temu zdecydowałam się przygotować angielską wersję naszej strony z pomocami dydaktycznymi dla dzieci. Pod tym adresem znajdziecie ćwiczenia grafomotoryczne z opisem w języku angielskim.

Some time ago I decided to prepare an English version of our website with teaching aids for kids. At this address you will find picture tracing worksheets for kids with descriptions in English.

Jakiś czas temu zdecydowałam się przygotować angielską wersję naszej strony z pomocami dydaktycznymi dla dzieci. Pod tym adresem znajdziecie slaczki dla dzieci do druku z opisem w języku angielskim.

Some time ago I decided to prepare an English version of our website with teaching aids for kids. At this address you will find printable tracing lines worksheets for kids with descriptions in English.

Leave a Comment