Jabłko mandala – owocowa kolorowanka dla dzieci

Smakowite i aromatyczne jabłuszka śmiało możemy uznać za jedne z najlepszych naszych rodzimych owoców. Zapewne właśnie z tego powodu już nie raz stały się dla mnie inspiracją do radosnej twórczości.

Tym razem postanowiłam przygotować kolorowankę dla dzieci z jabłkiem w roli głównej. A widząc ciekawy wzór jabłka pokrytego ornamentami, postanowiłam wykorzystać mandalę jako szlaczki dla dzieci umieszczone w konturach jabłka.

Szkoda jednak tyle pracy włożonej w stworzenie tego projektu zużyć na pojedynczą kartę pracy dla dzieci. Zarówno wzór mandali na jabłku, jak i samo jabłko, świetnie sprawdzą się w roli kolorowanek. I to niezależnie od wieku.

Poniżej znajdziecie projekt jabłka pokrytego mandalą, a na kolejnej stronie, także sam wzór jabłka. Bez zdobiących je ornamentów. Ten wzór możecie zaproponować jako kolorowankę dzieciom, bądź samemu wykorzystać podczas odstresowującej sesji rysowania i bazgrania. Tak jak ja. Kolorowanie potrafi uspokajać także osoby, które nie pasjonują się malarstwem. Choć nie każdemu ten sposób wyciszenia będzie odpowiadał.

Pomysły na wykorzystanie kolorowanki z jabłkiem

Owocowe wzory w postaci szlaczków dla dzieci lub kolorowanek są tak na prawdę bardzo uniwersalne. Zdrowe odżywianie, przyroda, rodzime rośliny, które są naszym pożywieniem, zmieniające się pory roku, a nawet łańcuchy pokarmowe. Nasza kolorowanka jabłko mandala może być przydatna podczas omawiania każdego z tych tematów, oraz wielu więcej, w zależności od Waszej wyobraźni.

Ciekawe jak Wy wykorzystacie to smakowite jabłuszko?

Kolorowanki owoce i warzywa

To soczyste jabłuszko w postaci kolorowanki dla dzieci przygotowałam w dwóch wersjach kolorystycznych. Czarne kontury sprawdzą się w przypadku początkujących. Natomiast szara wersja może nabrać bardziej wyrazistych kolorów, jeśli odpowiednio dobierzecie kolory konturów.

Jakiś czas temu zdecydowałam się przygotować angielską wersję naszej strony z pomocami dydaktycznymi dla dzieci. Pod tym adresem znajdziecie kolorowanki dla dzieci z opisem w języku angielskim.

Some time ago I decided to prepare an English version of our website with teaching aids for kids. At this address you will find printable coloring pages for kids with descriptions in English.

Leave a Comment