Jabłko kolorowanka dla dzieci

Publikując ćwiczenie grafomotoryczne, którego głównym motywem było jabłko i zdobiące je szlaczki do rysowania po śladzie zapowiedziałam, że na stronie pojawi się również mniej wymagająca wersja tego smakowitego jabłuszka, jako kolorowanka dla dzieci. I tak właśnie się dzieje. Teraz ten prosty, owocowy motyw, możecie wykorzystać podczas zabaw z Waszymi dziećmi w domu lub w grupie.

W serii z jabłkiem znajdziecie kilka propozycji. Wspomniane już wcześniej ćwiczenie grafomotoryczne z szlaczkami, kolorowankę z jabłkiem pokrytym dekoracyjnym wzorem mandali, oraz tą prostą wersję kolorowanki.

Ta najprostsza wersja może posłużyć młodszym dzieciom do przygotowania ciekawych prac plastycznych. Możecie zaproponować dzieciom kolorowanie, malowanie, wyklejanie bibułą, czy nawet plasteliną. Możliwości jest wiele. Do zabawy możecie wykorzystać artykuły plastyczne, lub produkty spożywcze wprost z szafek kuchennych. Choćby kolorowy ryż.

Kolorowanki owoce i warzywa

Przygotowując te owocowe kolorowanki postanowiłam wykorzystać dwie wersje kolorystyczne. Pierwsza jest tradycyjna, z czarnymi konturami, które wyraźniej odznaczają się na wydruku. W przypadku drugiej kolorowanki wykorzystałam szare linie. Taką kolorowankę możecie wykorzystać także jako ćwiczenie grafomotoryczne dla dzieci. Daje też więcej możliwości podczas tworzenia kolorowych obrazków, dzięki kolorowym konturom.

Zapraszamy do kolorowania.

Jakiś czas temu zdecydowałam się przygotować angielską wersję naszej strony z pomocami dydaktycznymi dla dzieci. Pod tym adresem znajdziecie kolorowanki dla dzieci z opisem w języku angielskim.

Some time ago I decided to prepare an English version of our website with teaching aids for kids. At this address you will find printable coloring pages for kids with descriptions in English.

Leave a Comment