Figury symetryczne – stworki potworki

Nastąpiła zmiana taktyki. Dzieci tym chętniej wykonują zadania, im dziwniejsze przedstawiają rysunki. Stworki potworki świetnie wpisują się w ten temat. Dzisiejsze symetryczne rysowanie będzie więc podsycało wyobraźnię dzieci, by chętniej ćwiczyły swoją spostrzegawczość 😉

W wykonaniu zadania pomocne może okazać się lusterko. Po przyłożeniu go do osi symetrii dziecko od razu może zobaczyć, jak powinien wyglądać końcowy rysunek, oglądając odbicie lustrzane wydrukowanego obrazka.

Symetria dla dzieci – narysuj rysunki symetryczne

Symetria - Stworki-potworki, narysuj rysunki symetryczne w oparciu o oś symetrii, karty pracy dla dzieci do druku
Symetryczna kolorowanka – stworki-potworki w wersji kredkowej

Gotowy obrazek możecie pokolorować z dziećmi. My lubimy bawić się kolorem, więc symetryczną kartę pracy wykorzystaliśmy także do kolorowania. Obok możecie zobaczyć moją pracę, wykonaną zwykłymi szkolnymi kredkami. Taką intensywność żółtego zapewniają nam kredki Colorino. W przypadku tego rysunku wykorzystałam czystą kartę pracy, ale dzieci rysowały już na kartce z wydrukowanymi konturami stworków.

Jakiś czas temu zdecydowałam się przygotować angielską wersję naszej strony z pomocami dydaktycznymi dla dzieci. Pod tym adresem znajdziecie karty pracy z matematyki z opisem w języku angielskim.

Some time ago I decided to prepare an English version of our website with teaching aids for kids. At this address you will find printable math worksheets for kids with descriptions in English.

3 Thoughts to “Figury symetryczne – stworki potworki”

 1. Agnieszka

  Wspaniałe materiały. Czy mogę je wykorzystać w szkole?

  1. Anna Kubczak

   Oczywiście, że tak. Nasze materiały, z którymi ćwiczymy w domu, udostępniam do nauki w domu, jak i w szkołach, czy przedszkolach 😉

 2. Ewa

  Bardzo przydatne materiały, nie są nudne, moi uczniowie je uwielbiają. Serdecznie dziękuję 🙂

Leave a Comment