Figury symetryczne – pusta karta pracy do symetrycznych rysunków w.2

Symetryczne rysunki nadal sprawiają nam nieco problemów. Jednak wiedząc już, jak puste arkusze fajnie sprawdziły nam się w pracy z dziećmi, publikuję drugą wersję karty pracy do rysowania własnych symetrycznych obrazków.

Ten układ pól lepiej sprawdził się przy projektowaniu prostych symetrycznych rysunków, jak kwiaty, czy stworki-potworki. Tamte projekty oczywiście znajdziecie na naszej stronie, ale tu proponuję Wam zabawę w tworzenie własnych kompozycji.

Rysunki dla dzieci możecie przygotować według własnych pomysłów, ale podejrzewam, że niejedno dziecko chętnie samo zabawi się w projektanta graficznego.

Zaprojektuj własny rysunek symetryczny

Do projektowania własnych rysunków złożonych z figur symetrycznych możecie wykorzystać dowolną ilość osi symetrii. Choć dla małych dzieci najlepiej poprzestać na maksymalnie dwóch osiach. Mogą one być poziome, pionowe, bądź ukośne. Wszystko zależy od umiejętności Waszych dzieci.

Fajnym dodatkiem do takich prac jest wykorzystanie koloru w rysunkach. Szczególnie, jeśli kształty możemy z czymś skojarzyć, tak jak to było w przypadku kwiatów i uroczych potworków.

Jakiś czas temu zdecydowałam się przygotować angielską wersję naszej strony z pomocami dydaktycznymi dla dzieci. Pod tym adresem znajdziecie karty pracy z matematyki z opisem w języku angielskim.

Some time ago I decided to prepare an English version of our website with teaching aids for kids. At this address you will find printable math worksheets for kids with descriptions in English.

Leave a Comment