Figury symetryczne – pusta karta pracy do symetrycznych rysunków w.1

Od jakiegoś czasu tworzymy symetryczne rysunki dla dzieci. Nie jest to proste ćwiczenie dla dziecka w przedszkolu, czy nawet w pierwszej klasie. Tym razem jednak publikuję pustą kartę pracy z okienkami do tworzenia własnych rysunków symetrycznych z figur. Okazuje się, że samo projektowanie również sprawia sporo przyjemności 😉

Po zabawie w przerysowywanie moich rysunków, dzieci stwierdziły, że chętnie same pobawią się w tworzenie własnych rysunków symetrycznych. Małym dzieciom duże kratki oraz wyraźne granice pól do rysowania ułatwiają rysowanie, postanowiłam więc wykorzystać przygotowane już karty pracy jeszcze raz.

Zaprojektuj własny rysunek symetryczny

Na tych pustych arkuszach możecie tworzyć rysunki symetryczne dla dzieci, wraz z dziećmi, bądź możecie pozwolić im na ich własną twórczość.
Dzieci lubią bawić się w projektowanie. Czasem taka zabawa może okazać się znacznie skuteczniejsza niż gotowy schemat do przerysowania, ponieważ rysunek będzie tworzony z dziecięcą pasją.

Dzięki pustym polom możecie dowolnie dobierać rodzaje osi symetrii, czy stopień komplikacji rysunku. Możecie wybrać pojedynczą oś symetrii, bądź połączyć ich kilka w jednej ramce. Same rysunki mogą być tworzone za pomocą linii prostych, lub bardziej skomplikowanych łuków. Możecie też dodać do rysunków kolor, aby uatrakcyjnić efekt końcowy.

Jakiś czas temu zdecydowałam się przygotować angielską wersję naszej strony z pomocami dydaktycznymi dla dzieci. Pod tym adresem znajdziecie karty pracy z matematyki z opisem w języku angielskim.

Some time ago I decided to prepare an English version of our website with teaching aids for kids. At this address you will find printable math worksheets for kids with descriptions in English.

Leave a Comment